16. 9. 2014
JUDO-club TJ STROJÁR zbiera skúsenosti na súťažiach

Uplynulú sobotu sa v Pezinku konala celoslovenská súťaž v JUDO v kategórii mini žiaci. Bola to prvá súťaž tohoto súťažného polroka špeciálne zameraná na najmenších džudistov, ktorých sa tu zišlo 72. Za náš oddiel JUDO-club TJ STROJÁR Malacky sa predstavili piati športovci – Barborka Rovná, Vanda Petrivalská,  Michal Bartošek, David Beňovič a Simon Stašo. Na súťaž sa naši pretekári veľmi tešili, v zápasoch preukázali svoju šikovnosť a bojovnosť. Všetci sa presvedčili, že musia na tréningoch viac počúvať trénerov, aby v druhej polovici súťažného roka priniesli viac medailí. Súťaž sa im páčila aj preto, že všetci odchádzali domov s vytúženým kovom na krku.

Výsledky našich pretekárov:
1. miesto  –  Vanda Petrivalská
2. miesto  –   Barborka Rovná
3. miesto  –   Simon Stašo


V nedeľu išli malackí džudisti do Pezinka, kde sa konali Majstrovstvá Bratislavského samosprávneho kraja v judo dorastencov. Náš JUDO-club TJ STROJÁR Malacky reprezentovali dvaja pretekári – Lukáš Kura  a  Tomáš Beňo. Vo svojej váhovej skupine predviedli pekné zápasy. Pre Tomáša Beňa to bola prvá súťaž takého charakteru a na jeho zápasoch sa prejavila tréma a menej skúseností. Naopak Lukáš Kura využil svoje dlhoročné skúsenosti a po náročných zápasoch získal titul vicemajster Bratislavského samosprávneho kraja v kategórii dorastenci do 60 kg. Týmto titulom získal aj nomináciu na majstrovstvá SROV.

JUDO-club pozýva do svojich radov

JUDO-club prijíma nových členov vo veku od 6 rokov. Záujemcovia o judo sa môžu prísť pozrieť na tréningy v utorok a piatok. Viac informácií získate na www.strojarmalacky/sekcia/JUDO.


Text, foto: -jk-

 

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok