2. 2. 2024
Judisti sa pekne rozbehli

Judisti z JUDO-club TJ Strojár a členovia krúžku JUDO pri CVČ Malacky majú za sebou prvú tohtoročnú súťaž. Išlo o Turnaj olympijských nádejí v Pezinku, na ktorom sa zúčastnilo 128 súťažiacich.

Za náš klub sa na tatami postavilo 11 bojovníkov, ktorí predviedli svoju húževnatosť. Nezľakli sa ani toho, že už „postúpili“ do vyšších vekových kategórií, čo prináša nové možnosti zápasenia (použitie novších techník, ktoré v minulom roku ešte použiť nemohli) a nových súperov. „Na to, že to bola prvá súťaž po týždni trénovania, som s výsledkom spokojná. Niektorí zistili, že nie zbytočne im vtĺkam do hlavy, aby boli aktívnejší a skúšali techniky, čo si na tréningu nacvičili. Sami okúsili, že to je spôsob, ako vyhrať. Ale hrdá som aj na tých, čo čestne prehrali,“ hovorí trénerka Soňa Zajacová Kunšteková.

Malackí judisti si domov priniesli 10 medailí. Bez medaily tentoraz zostala iba Ema Havlíková. Všetkým blahoželáme a do ďalších súťaží želáme veľa odhodlania.

1. miesto:

Oliver Zajac, Teodor Valach, Oliver Zádrapa, Dominik Matlovič, Lilliana Anderson

Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…