18. 12. 2012
„Ježiško“ z Viktórie nosil deťom darčeky
Zbierka nepotrebných zachovalých hračiek, ktorú zorganizovalo OZ Viktória, mala veľký ohlas a veľa rodín v prospech iných detí s radosťou venovalo hračky, ktoré po odrastení detí zostali nevyužité. „Prinášali nám krásne hračky, veľkých plyšákov, hojdacieho koníka, bábiky, ale aj školské tašky,“ hovorí predsedníčka združenia M. Hlaváčová. „Ďakujeme aj CVČ a OZ Vánok, ktorí sa do akcie zapojili,“ nezabúda na tých, ktorí pomohli v čase prípravy akcie.

V utorok 18. decembra sa začalo s roznosom darčekov do rodín, a tu sa ukázalo, že to nie je vždy jednoduché. Členky Viktórie sa usilovali nezabudnúť na tie deti, ktoré boli podľa ich informácií zo sociálne slabších rodín. Viaceré však na svojich adresách už nebývali. Mnohí očividne žijú vo veľkej biede a sami by darčeky svojim deťom azda ani nedopriať nemohli. Tí si pomoc vážili a tešili sa.

„Kam to ja teraz schovám, aby to dcérka nenašla,“ robila si starosti rozradostená pani z Nádražnej ulice. Z množstva pripravených a vianočne zabalených hračiek teda časť skončila v rodinách a časť v azylovom dome Betánia, kde žijú aj matky s malými deťmi.

Text, foto: -tabu-
Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok