29. 10. 2013
Jesenné prázdniny a sviatky
V utorok 29. 10. sa žiaci a študenti stredných škôl nakrátko rozlúčia so školou. Od stredy ich čakajú jesenné prázdniny, počas ktorých si užijú príjemných päť dní voľna a do lavíc si opäť zasadnú až v pondelok 4. 11. Jesenné prázdniny sú tradične spojené so sviatkami, teda s návštevami rodín a so spoločnými cestami na cintoríny, a to aj vo vzdialených mestách.

Kresťanský Sviatok Všetkých svätých a Dušičky – to je čas spomienok a tichého rozjímania nad miestami posledného odpočinku našich blízkych. Stávame sa citlivejšími, vnímavejšími a častejšie sa v mysliach vraciame k minulosti, ktorá je živá už len v našich dušiach. Každý chce zapáliť sviečku, zohriať plamienkom blednúci obrázok v pamäti, zamyslieť sa, pripomenúť si predkov s nádejou, že tradícia pretrvá a raz sa aj za nami budú drahí vracať…

Pracovníci mesta už upravujú obidva mestské cintoríny. Pred každý pristavia kontajner, kam môžu ľudia dávať odpad, staré kvety aj vyzbierané lístie. Od 28. 10. do 8. 11. sú cintoríny osvetlené celú noc a otvorené od 8.00 do 22.00 h. Počas sviatkov bude na cintorínoch hliadkovať MsP a pracovníci oddelenia služieb MsÚ. Strávte sviatky v pokoji a v pohode!  

Text: -tabu-; Foto: archív
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok