26. 6. 2012
Javisko života vrcholí rozprávkovo

Okresné centrum Slovenského zväzu telesne postihnutých v Malackách nacvičilo pre svojich priaznivcov s deťmi s postihnutím i bez neho divadelné spracovanie rozprávky O zelenej svinke. Projekt sa uskutočnil s cieľom arteterapie, lepšej schopnosti vyjadriť sa a ponúknuť aj zdravým spoluobčanom príležitosť pochopiť, že herci s postihnutím nie sú o nič horší ako zdraví, len sú iní.

Projekt s názvom Javisko života je podporený Cenou Holcim pre rozvoj regiónu Záhorie. Za realizátorov sa prihovorila predsedníčka OC SZTP V. Janečková, psychologička M. Chaloupková, scenáristka a režisérka R. Biksadská. Podujatím, na ktorom sa zúčastnilo veľa významných hostí, sprevádzala M. Trenčíková. Po krátkom pôsobivom predstavení predsedníčka SZTP M. Vrábľová odovzdala diplomy účastníkom celoslovenskej výtvarnej súťaže Svet ako ho vidíme my.

Práce ocenených hodnotil Slovenský zväz telesne postihnutých a úspech je pre deti ďalším povzbudením. Stálo ich veľa námahy predviesť, čo dokážu a ich záverečné heslá sú odkazom najmä pre nás – pre zdravý zvyšok spoločnosti: „S hendikepom, ale žijeme radi.“, „Sme ako Vy, dajte nám šancu!“, „Sme súčasťou spoločnosti, akceptujte nás!“, „Žiť, znamená tvorivo pracovať.“

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok