8. 3. 2013
Jarné prázdniny ponúkli umenie, poznávanie i šport
Niektoré z detí, ktoré nemali možnosť stráviť jarné prázdniny niekde na lyžovačke či dovolenke s rodičmi, si užili Prázdniny s CVČ a MCK. Vo štvrtok predpoludním sme ich zastihli v ateliéri MCK, kde spoločne dorábali veľkoplošný pútač na kino, ktorý bude koncom marca inštalovaný na plote pred budovou Kultúrního domčeka.

„Z plagátov propagujúcich filmy a rozprávky deti vystrihujú filmové postavy, ale niektorí ich aj kreslia. Výstrižky sú prilepené na podklad špeciálnym odolným lepidlom. Súčasťou koláže je dominantný nápis KINO,“ vysvetľuje Denisa Bogdalíková, ktorá deti po celý čas workshopu viedla a usmerňovala. „Aby plagát odolal počasiu, po dokončení ho celý prelakujem,“ povedala.   

„Do knižnice nám deti neprišli, ale zato sa im páči prázdninové premietanie v kine. Tam ich chodí dosť,“ dozvedeli sme sa v mestskej knižnici v budove MCK. Deti z CVČ, ktoré sa na aktivity museli prihlásiť vopred a zaplatili si za ne, strávili týždeň športovými aktivitami, vychádzkami, poznávaním a tvorivou činnosťou. K najzaujímavejším patril výlet do Malých Levár, ale bavil ich aj tenis či plávanie v Športovej hale Malina.

Text: T. Búbelová; Foto: -tabu/cvč-  
Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok