13. 9. 2012
Jablkové hodovanie tento rok spojené s Dňom cestovného ruchu! (aktualizované)

Aj tento rok si budete môcť počas Jablkového hodovania, ktoré sa v našom meste uskutočnilo minulý rok po prvý raz, vychutnávať všakovaké dobroty pripravené z jabĺk. Navyše si popri tom budete môcť poprezerať aj malacké pamätihodnosti a zúčastniť sa iných sprievodných atrakcií.

Tento rok sa totiž Deň cestovného ruchu uskutoční v ten istý dátum. Jablkové hodovanie sa bude konať 13. októbra v rôznych mestách Bratislavskej župy. „Štartujeme už druhý ročník projektu Župnej jesene. Tak ako vlani, aj tento rok chceme predstaviť regionálne tradície a špeciality. Verím, že podujatie bude aspoň také úspešné ako minulý rok,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Okrem Malaciek budú jabĺčkové hody aj v Senci, Modre, Stupave, Pezinku, Jablonovom, Dunajskej Lužnej aj v Devínskej Novej Vsi.

To, čo si jednotlivé mestá pripravia pre svojich obyvateľov v rámci tejto akcie, necháva Bratislavský samosprávny kraj viac-menej na organizátoroch. Dodáva však materiál (jablká, džúsy a pod.). Oddelenie marketingu v MsÚ preto v týchto dňoch horlivo oslovuje všetkých, ktorí by radi pomohli s pečením či varením dobrôt. Ak ste to práve vy, neváhajte sa nám ozvať na telefonických kontaktoch 034/796 61 23, 034/772 20 55 (TIK).

Počas podujatia sa budete môcť pokochať Malackým kaštieľom, pretože časť programu sa uskutoční práve v ňom a ostatné aktivity sa budú konať okrem centra mesta aj v jeho okolí. Uskutoční sa aj súťaž o najkrajšie jablko z vašej záhradky, najchutnejší koláč, ktorý vznikol pod vašimi rukami, ale tiež o najlepšie vypálenú jabĺčkovicu. Nebude chýbať ani výstava jabĺk a vystúpenia rôznych umelcov.

Text: N. Slobodová; foto: -otano-

Súvisiace články:
Jablkové hodovanie 2012 s bonusom

Na Jablkovom hodovaní aj Móda storočí

Súťažte o najkrajšie jablko z vašej záhrady

Sprievodný program:
 

 

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok