13. 10. 2014
Jablkové hodovanie podporilo počasie

V sobotu 11. októbra sa hodovalo na trinástich miestach v našom regióne. Zahanbiť sa nenechali ani Malacky. U nás sa podujatie s názvom Jablkové hodovanie uskutočnilo po štvrtý raz. V rámci Župnej jesene sa však v celom kraji uskutočňuje už sedem rokov.

Jablko je tradičným plodom v našich končinách. Každá rodina a každá gazdinka ho však dokáže spracovať iným spôsobom, a tak sa Bratislavský samosprávny kraj rozhodol venovať mu celé podujatie. Práve pod jeho záštitou sa hodovalo aj u nás.

Príjemné teplé počasie bolo iste jedným z dôvodov, prečo dopoludnie Malačania netrávili doma, ale naopak, v príjemnom prostredí parku na Kláštornom námestí. Jablkové hodovanie otvoril primátor mesta J. Ondrejka, ktorý, okrem iného, obyvateľov mesta vyzval na podpísanie petície za zachovanie ústavnej pohotovostnej služby (ÚPS) v nemocnici v Malackách, ktorú iniciovali starostovia malackého okresu. (pozn. redakcie: Viac v príspevku T. Búbelovej ).

Pri ochutnávaní všakovakých jablkových dobrôt a klebetení so svojimi známymi prítomných zabávali mladí malackí umelci. Maškrtiť ste mohli v dvadsiatich stánkoch. Okrem tradičných štrúdlí či palaciniek sa na tohtoročnom hodovaní objavili aj jablkové smothies, špaldové a bezlepkové koláče. Nechýbali ani diabetické či zdravé raw koláče.

Svoju premiéru zažila aj nová fontána v strede parku na Klášornom námestí. Počas podujatia sa pri nej zastavilo nespočetné množstvo ľudí. Deti okrem fontány zaujalo aj maľovanie na tvár, detský ateliér, ktorý zabezpečila komisia KaCR pri MsZ, či lukostreľba, ktorá bola zase v réžii CVČ. A samozrejme aj veľké plyšové jabĺčko, ktoré bolo veľmi obľúbeným spoločníkom drobcov už minulý rok.

V našom meste sa do príprav dobrôt zapojilo množstvo organizácií – základné školy, niektoré elokované triedy materskej školy, centrum voľného času,  občianske združenia, komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ a súkromné osoby. Nechýbal ani stánok Turisticko-informačnej kancelárie mesta. Hlavným organizátorom podujatia  bolo oddelenie marketingu v MsÚ, ktoré vyjadruje úprimné poďakovanie všetkým, ktorí priložili ruku k dielu. Vďaka patrí aj mestskej polícii, ktorá sa postarala o bezpečnosť návštevníkov. Dúfame, že ste sa na Jablkovom hodovaní cítili príjemne, a veríme, že sa stretneme aj o rok.

Text. N. Slobodová, foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok