4. 10. 2012
Jablkové hodovanie 2012 s bonusom
(Ochutnávku dobrôt spojíme s návštevou pamiatok)

Pozývame na Jablkové hodovanie 2012 všetkých, ktorí sa chcú aj aktívne zapojiť, sami napiecť a predávať vlastné jablkové špeciality či ponúkať nápoje vyrobené z tohto šťavnatého ovocia pre svojich spoluobčanov i návštevníkov nášho mesta. Ponuky jednotlivcov, ale aj reštauračných zariadení, ktoré chcú prilákať hostí vďaka špeciálnej ponuke jablkových lahôdok, očakávame do 8. októbra na media@malacky.sk, alebo na tel. č. 034/79 66 123, resp. v kancelárii TIK Malacky (034/772 20 55).

Hymna jablkového hodovania
Vlani nám ju predstavilo seniorske občianske združenie Zlatý vek napriek tomu, že jej autorka, predsedníčka združenia a dlhoročná bývalá poslankyňa Alžbeta Dubajová si ju so svojimi priateľmi nezaspievala. Hoci ležala v nemocnici, jej zverenci reprezentovali dôstojne a milá záhorácka verzia známej ľudovej piesne stojí za to, aby sme ju poznali všetci. Počas Jablkového hodovania 2012 si ju určite všetci spolu zaspievame!

Červené jabúčko já v ruce mám, koho já milujem, temu ho dám.
//: Ja vás, Mauačané, velmi ráda mám, proto vám jabúčko ze srdca dám. ://

Dondzite sa kuknút na hodování, máme tu jabúček na pohledání.
//: Sú tu aj kouáče s láskú pečené, treba ich koštovat, bo sú výborné. ://

Dávajte mi, babko, dobrý kouáč – vím, že ich tu máte plný pekáč.
//: Jabúčka sú zdravé starým, muadým, utužá zdravíčko aj tým malučkým. ://  

Hodovať budú múzeum, krypty, synagóga i kaštieľ
Spojiť  Jablkové hodovanie s Dňom cestovného ruchu je myšlienkou v záujme spestrenia ponuky a zvýšenia atraktivity podujatia pre jeho návštevníkov. V sobotu 13. októbra teda obohatíme podujatie Župnej jesene v centre mesta o niekoľko noviniek – prehliadky pamiatok so sprievodcami, tvorivé dielne a workshopy v synagóge či v Múzeu MCK, výstavu fotografií v Malackom kaštieli, ochutnávky aj v pamiatkach, bohatý kultúrny program. Hodovať budeme od 9.00 h, keď podujatie otvorí Tanečné štúdio Saltatrix, až kým sa všetky dobroty nepojedia! Tento rok medzi nás zavíta aj 35-členný folklórny súbor Štěpnička z partnerského Veselí nad Moravou, vystúpi domáci FS Macejko, ale aj Štvrtčan aj Štvrtčánek zo susedného Plaveckého Štvrtka. Ponuku spestrí aj vzácna návšteva z čias Pálfiovcov v dobových kostýmoch prostredníctvom spoločnosti Somitetus z Bratislavy, ktorá sľubuje šou, na ktorú sa nezabúda!

Súťaž o najkrajšie jablko
Mali ste dobrú úrodu jabĺk? Všetkým sa to tento rok nepodarilo, tak sa s nami podeľte! Každý, kto chce ponúknuť do súťaže svoje výpestky, môže ich priniesť (max. 3 ks a s uvedením odrody, mena a adresy či iného kontaktu na pestovateľa) na recepciu MsÚ v dňoch 8.  – 12. októbra od 8.00 do 17.00 h. Hlasovanie o najkrajšie jablká počas podujatia bude verejné a na záver podujatia oznámime víťaza, ktorého odmeníme.      

Spoznáme výhercu fotosúťaže Čaro Záhoria
Mená výhercov letnej fotosúťaže Objav Čaro Záhoria sa verejnosť dozvie počas hlavného programu Jablkového hodovania. Atraktívne ceny vrátane fotoaparátu odovzdajú zástupcovia sponzora súťaže, spoločnosti FOTOLAB. O poradí úspešných fotografií rozhodli návštevníci výstavy zaslaných fotografií v Malackom kaštieli hlasovaním. Prekvapenie čaká aj na ostatných účastníkov súťaže.

Bezpochyby sa však každý teší najmä na bohaté ochutnávky. Dobroty z jabĺk v Malackách pripravia klienti a pracovníci Vstúpte, n. o., seniori z JDS a Klubu dôchodcov v Malackách, z OZ Zlatý vek, SZTP Malacky  a ďalší dobrovoľníci sa ešte stále hlásia. Partnermi podujatia sú aj MCK Malacky, ZUŠ Malacky, CVČ Malacky a organizátori vyzvali na spoluprácu aj Komisiu pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ v Malackách. V tomto roku sa do podujatia zapoja aj niektorí podnikatelia a návštevníci mesta i domáci si tak budú môcť dopriať napr. obed so zľavou v hoteli Atrium a navyše dostanú aj čerstvú jablkovú štrúdľu. Tak vás všetkých srdečne pozývame!
 
TATIANA BÚBELOVÁ

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok