1. 11. 2018
Ideme rekonštruovať Sasinkovu a 1. mája
Zmeny v našich uliciach pokračujú, aktuálne sa pripravujú Sasinkova a 1. mája. Na základe poslaneckej iniciatívy Kataríny Trenčanskej a Pavla Tedlu, ktorí sa dlhodobo usilujú o rekonštrukciu verejných priestorov v 5. obvode, mestský úrad spracoval štúdiu na obnovu týchto dvoch ulíc. Súčasťou revitalizácie Sasinkovej bude nové verejné osvetlenie, oprava vozovky i chodníkov a predovšetkým nová cyklotrasa, ktorá sa bude cez križovatku napájať na hlavnú mestskú cyklodiagonálu. Ako sme už informovali, na ňu získalo mesto eurofondy a výstavba sa začne na jar. Ulica 1. mája sa bude rekonštruovať v časti od športovej haly po Pribinovu (t. j. vrátane úseku pred gymnáziom). 

Mesto získalo pozemok pri križovatke
Podstatnou časťou veľkého projektu revitalizácie tejto zóny bude úprava križovatky pri Bille a pred bývalou predajňou Nay. Obyvatelia na ňu dlhodobo poukazujú ako na problémovú, pretože nie je šírkovo uspôsobená na prejazd vozidiel a dochádza tam ku kolíznym situáciám. Mesto po analýze majetkovo-právnych súvislostí vlani vysporiadalo pozemok pri nadjazde a tento rok sa po niekoľkomesačných rokovaniach podarilo získať aj zatrávnenú plochu pri križovatke. „Reagovali sme na podnety obyvateľov a poslancov. Nebolo to vôbec jednoduché, pretože o pozemok sa usilovalo viacero investorov, ktorí mali v tejto lokalite stavebné zámery. Preto sme vnímali ako našu veľkú zodpovednosť zabojovať, aby sme ochránili záujmy mesta. Tento pozemok je dôležitý pre rozšírenie problémovej križovatky a umiestnenie cyklotrasy,“ hovorí primátor Juraj Říha.
Ako vysvetlil aj pred poslancami mestského zastupiteľstva, bolo ekonomicky výhodné kúpiť pozemok prostredníctvom mestskej obchodnej spoločnosti. Preto sa rozhodlo, že ho kúpi Tekos. Primátor zároveň odmietol akékoľvek pochybnosti o tomto postupe: „Je smutnou súvislosťou, že tí istí, ktorí dnes sa snažia spochybňovať diskrétne a profesionálne rokovania predstaviteľov mesta, pred časom tlieskali výsledkom rovnakého prístupu, keď sme získali zanedbaný pozemok vedľa okresného úradu. Oň sa tiež bili developeri. Diskrétnosť je v niektorých prípadoch dôležitá, aby sa vopred neohrozil výsledok. V tejto súvislosti dávam do pozornosti našu niekdajšiu snahu kúpiť liehovar na Vinohrádku. V dôsledku nevhodnej a predčasnej komunikácie nás vtedy predbehli iní. Preto prosím všetkých, aby nepodľahli predvolebným manipuláciám.“ 

Unikátna bilancia vlastníctva mesta
Za uplynulé štyri roky sa majetky mesta nepredávali, ale naopak, kupovali a zveľaďovali. Mestu pribudlo do vlastníctva viac ako 128 tisíc štvorcových metrov pozemkov, čo je v rámci Slovenska unikátna bilancia. 

-lp-/-otano-
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok