23. 4. 2014
Hracie prvky sú namontované

V rámci projektu Revitalizácia verejného priestranstva na uliciach Břeclavská a 1. mája v Malackách boli v uplynulých dňoch namontované hracie prvky pre deti. Ihrisko však ešte nie je v prevádzke.

Až keď zhotoviteľ mestu odovzdá celý dokončený projekt, potom sa deti  budú môcť hrať na hojdačke, skákacom mostíku, pružinovej korytnačke, lezeckej zostave, v hracom domčeku aj na loďke a v pláne je aj dobudovanie pieskoviska. Hracie prvky dodala firma Hags.

Minulý týždeň zhotoviteľ namontoval aj stĺpiky a oplotenie ihriska. Umiestnené sú už fitness prvky, cvičiť na nich však zatiaľ nie je možné. V najbližšom období je v pláne dokončovanie sadovníckych úprav (výsadba trávnika a letničiek). Už čoskoro by mal byť osadený aj mobiliár, ktorý budú tvoriť lavičky, koše na odpadky i nová autobusová zastávka. V najbližších dvoch týždňoch bude položená zámková dlažba v okolí kaplnky. Ukončenie realizácie projektu sa predpokladá v máji.

Financie získali Malacky cez Operačný program Bratislavský kraj. Mesto prispieva piatimi percentami. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Celkové náklady tvoria 468 858,82  €.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok