18. 7. 2012
Horí les okolo diaľnice - aktualizované

Redakcia mestských médií dostala v stredu 18. júla asi o 13.00 h informáciu o požiari v okolí lokality Kozánek tesne za Malackami v smere na Plavecký Štvrtok. Príjazdové trasy priamo k požiaru po lesných cestičkách a cez pole boli komplikované, a tak sme zachytili dejisko len z diaľky. Požiar v priemyselnej zóne Eurovalley sa podľa šoférov odstavených kamiónov na diaľnici začal na jednej strane diaľnice, až neskôr ho zaregistrovali aj na druhej strane.

„Osobné autá pustili a my tu stojíme a netušíme, ako dlho to potrvá,“ hovorí jeden z nich. Diaľnica je v oboch smeroch uzatvorená a odporúčame sa trase buď vyhnúť, alebo ísť po starej ceste. Riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Malackách J. Slovinský nám zdvihol telefón priamo na mieste zásahu. „Snažíme sa udržať bezpečnosť zasahujúcich i ostatných ľudí, ktorí sú okolo,“ vysvetlil a dodal, že diaľnica je odstavená najmä pre vysoký stupeň zadymenia. Podľa neho horí plocha asi 500 x 500 m.

Pri starej ceste za Malackami je možno rovnaký kus už uhasený, šíreniu ohňa však napomáha vietor. „Postupne už však púšťajú z diaľnice von aj kamióny,“ tvrdí J. Slovinský. V súvislosti s tým sa zahusťuje premávka v okolí Továrenskej ulice v Malackách, preto sa treba obrniť trpezlivosťou.

Dopravnú situáciu skomplikoval i kamión naplnený pivom, ktorý sa vysypal na kruhovom objazde pri výjazde z diaľnice v smere do mesta. Dopravná polícia je na mieste a púšťa kamióny pomaly z diaľnice. Kruhový objazd je podľa našich informácií z jednej strany uzatvorený. foto: -vero –

 

 

Text, foto: T. Búbelová
 

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok