18. 7. 2012
Horí les okolo diaľnice - aktualizované

Redakcia mestských médií dostala v stredu 18. júla asi o 13.00 h informáciu o požiari v okolí lokality Kozánek tesne za Malackami v smere na Plavecký Štvrtok. Príjazdové trasy priamo k požiaru po lesných cestičkách a cez pole boli komplikované, a tak sme zachytili dejisko len z diaľky. Požiar v priemyselnej zóne Eurovalley sa podľa šoférov odstavených kamiónov na diaľnici začal na jednej strane diaľnice, až neskôr ho zaregistrovali aj na druhej strane.

„Osobné autá pustili a my tu stojíme a netušíme, ako dlho to potrvá,“ hovorí jeden z nich. Diaľnica je v oboch smeroch uzatvorená a odporúčame sa trase buď vyhnúť, alebo ísť po starej ceste. Riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Malackách J. Slovinský nám zdvihol telefón priamo na mieste zásahu. „Snažíme sa udržať bezpečnosť zasahujúcich i ostatných ľudí, ktorí sú okolo,“ vysvetlil a dodal, že diaľnica je odstavená najmä pre vysoký stupeň zadymenia. Podľa neho horí plocha asi 500 x 500 m.

Pri starej ceste za Malackami je možno rovnaký kus už uhasený, šíreniu ohňa však napomáha vietor. „Postupne už však púšťajú z diaľnice von aj kamióny,“ tvrdí J. Slovinský. V súvislosti s tým sa zahusťuje premávka v okolí Továrenskej ulice v Malackách, preto sa treba obrniť trpezlivosťou.

Dopravnú situáciu skomplikoval i kamión naplnený pivom, ktorý sa vysypal na kruhovom objazde pri výjazde z diaľnice v smere do mesta. Dopravná polícia je na mieste a púšťa kamióny pomaly z diaľnice. Kruhový objazd je podľa našich informácií z jednej strany uzatvorený. foto: -vero –

 

 

Text, foto: T. Búbelová
 

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok