10. 12. 2012
Horí druhá sviečka

Dianie okolo Vianoc v Malackách sa definitívne presunulo do Zámockého parku. Aj na druhú adventnú nedeľu pripravili Mestské centrum kultúry s mestom Malacky program v rámci Adventných Malaciek 2012. Na návštevníkov tohto celomestského podujatia nedýchala len história vďaka krásnemu vysvietenému Malackému kaštieľu, ale tiež tradícia vďaka vystúpeniu folklórneho súboru Macejko.

Svoje umenie prišli predviesť tí najmenší, ale aj najstarší tanečníci. A napriek tomu, že teplota sa dostala hlboko pod nulu, tanečníkom bolo do tanca. Nechýbalo ani hudobné a tanečné prevedenie piesne Macejko. Programom prítomných sprevádzala Miška Adamovičová, ktorá neuviedla len folklórny súbor, ale privítala aj primátora mesta Jozefa Ondrejku. Ten za asistencie mladých divadelníkov zapálil už druhú sviečku na mestskom adventom venci.

Potom sa už mikrofónu ujali speváci Maja Velšicová a Miroslav Švába, ktorí predstavili svoje nové vianočné CD. Neskôr ich vystriedala malacká skupina AC+. V Malackom kaštieli i tento raz svoje diela predstavovali n. o. Vstúpte, Centrum voľného času a pani Chrupková.Ak chcete aj vy ochutnať z tejto vianočnej atmosféry, neváhajte a príďte tretiu adventnú nedeľu do Zámockého parku.

– text, foto: N. Slobodová –

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok