10. 12. 2012
Horí druhá sviečka

Dianie okolo Vianoc v Malackách sa definitívne presunulo do Zámockého parku. Aj na druhú adventnú nedeľu pripravili Mestské centrum kultúry s mestom Malacky program v rámci Adventných Malaciek 2012. Na návštevníkov tohto celomestského podujatia nedýchala len história vďaka krásnemu vysvietenému Malackému kaštieľu, ale tiež tradícia vďaka vystúpeniu folklórneho súboru Macejko.

Svoje umenie prišli predviesť tí najmenší, ale aj najstarší tanečníci. A napriek tomu, že teplota sa dostala hlboko pod nulu, tanečníkom bolo do tanca. Nechýbalo ani hudobné a tanečné prevedenie piesne Macejko. Programom prítomných sprevádzala Miška Adamovičová, ktorá neuviedla len folklórny súbor, ale privítala aj primátora mesta Jozefa Ondrejku. Ten za asistencie mladých divadelníkov zapálil už druhú sviečku na mestskom adventom venci.

Potom sa už mikrofónu ujali speváci Maja Velšicová a Miroslav Švába, ktorí predstavili svoje nové vianočné CD. Neskôr ich vystriedala malacká skupina AC+. V Malackom kaštieli i tento raz svoje diela predstavovali n. o. Vstúpte, Centrum voľného času a pani Chrupková.Ak chcete aj vy ochutnať z tejto vianočnej atmosféry, neváhajte a príďte tretiu adventnú nedeľu do Zámockého parku.

– text, foto: N. Slobodová –

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok