19. 9. 2014
Hokejbalový klub Titans pozýva na turnaj

Hokejbal je na Slovensku veľmi populárny a venuje sa mu mnoho mladých ľudí. Prvé majstrovstvá sveta mužov v hokejbale sa konali v Bratislave v roku 1996. Slovenskí hokejbalisti získali na 10 majstrovstvách sveta 10 medailí – 2 zlaté, 2 strieborné a 6 bronzových. Momentálne je naša seniorská reprezentácia úradujúcim majstrom sveta, keď vo finále MS 2013 v kanadskom St. John´s porazila Česko 2:1. Tento rok sa uskutočnili v Bratislave Majstrovstvá sveta v hokejbale mládežníckych družstiev (juniori, dorastenci, starší žiaci). Slovensko získalo vo všetkých vekových kategóriách zlatú medailu.

Aj v našom meste je dosť mladých ľudí, ktorí majú záujem hrať a spoznať hokejbal. Naše mesto má bohatú hokejbalovú históriu. Ak chcú však mladí ľudia aktívne hrať, musia za hokejbalom cestovať do okolitých miest a obcí, keďže v našom meste nie je žiadna vhodná plocha na tento na Slovensku veľmi úspešný šport.

Náš klub TITANS Malacky vyvíja svoju činnosť už od roku 2008. Najskôr to bola nami organizovaná Malacká hokejbalová liga starších žiakov, neskôr každoročný Titans Cup a turnaje na rôznych plochách v Malackách. V roku 2012 sme sa zúčastnili Bratislavskej hokejbalovej ligy (najstaršia liga na Slovensku). Ako jediný klub sme nemali vlastné ihrisko a preto po dohode nám plnú technickú podporu (ihrisko, brány, šatňa,…) poskytol hokejbalový klub Lamač 3. Účasť v tejto lige nám bola dobrou skúsenosťou a zahrali sme si aj proti legendám slovenského hokejbalu. Síce sme skončili na poslednom mieste, ale zahrať si takéto zápasy bola pre nás zábava a veľká skúsenosť. V roku 2013 a 2014 sme sa zamerali na hosťovanie v kluboch Bratislavskej ligy a na účasť v turnajoch, kde sme sa umiestnili na medailových priečkach. Na to, aby sme sa mohli zlepšovať a hrať opäť dlhodobú súťaž potrebujeme finančnú, mediálnu a nepochybne aj technickú podporu, ale základnou podmienkou je vlastné hokejbalové ihrisko v Malackách, kde by sme mohli trénovať, hrať a vychovávať novú hokejbalovú mládež.

Úspechy:
– 2. miesto – turnaj Mladých pušiek – 1. ročník (Bratislava 2013)
– 3. miesto – turnaj Mladých pušiek – 2. ročník (Bratislava 2014)
– 3. miesto – Bratislavská hokejbalová liga 2013/2014 (hosťovanie 3 hráčov v klube HBC Hurricanes Bratislava)
– 2. miesto – turnaj amatérskych klubov (Gajary 2014)

Ciele a plány do budúcna:
– registrácia klubu ako občianskeho združenia na MV SR, registrácia klubu ako prijímateľa 2% z daní, účasť v dlhodobej hokejbalovej súťaži, pravidelná účasť na hokejbalových turnajoch, výchova mládežníckeho hokejbalového mužstva, mať vhodné hokejbalové ihrisko v našom meste

Ďakujeme všetkým súčasným aj budúcim sponzorom a fanúšikom klubu. Všetkých chalanov ročníkov 1998 a mladších, ktorí si chcú zahrať hokejbal, pozývame na nami organizovaný turnaj v Malackách. Zostav tím na 3+1 a príď! Viac informácií na t. č. 0918 757 960 alebo na: info.mhbl@gmail.com, prípadne na fb (Streetcup).

Text, foto: J. Hoffmann

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok