1. 7. 2020
Hlasujte za pálffyovskú lipu v súťaži Strom roka 2020
Z letokruhov pálffyovskej lipy by sme za jej asi 180 ročný život vyčítali nejeden príbeh. Prežila neľahké časy, zmeny v urbanizme mesta, rekonštrukcie i neodborné zásahy. Stále však hrdo stojí na svojom mieste, pri pomníku padlých hrdinov, ako posledný zachovaný strom z pálffyovskej lipovej aleje.

Aby sme krásu košatej pálffyovskej lipy neobdivovali len my v Malackách, nominovali sme ju do ankety Strom roka. Anketu vyhlasuje nadácia Ekopolis, jej cieľom je upozorniť na staré a vzácne stromy, a vzbudiť tak v ľuďoch záujem o životné prostredie. Pálffyovská lipa bola zaradená do úzkeho výberu dvanástich súťažiacich a o jej prípadnej výhre rozhodne verejnosť. Víťazný strom získa okrem titulu Strom roka 2020 aj dendrologický posudok od ISA Slovensko a finančný príspevok na ošetrenie vo výške 300 €. Rovnakú sumu na ošetrenie alebo úpravu okolia dostanú stromy, ktoré sa umiestnia na striebornej a bronzovej priečke. Víťaz zároveň automaticky postúpi do finále ankety Európsky strom roka.

Hlasujte za našu lipu a rozšírte jej príbehy do sveta. Hlasovať môžete na webovej stránke https://www.ekopolis.sk/zivotne-prostredie/strom-roka/finalisti/lipa_velkolista_malacky  alebo na facebookovej stránke https://www.facebook.com/pg/nadacia.ekopolis/photos/?tab=album&album_id=10158559651355929. Súťažíme do 30. septembra! 

-red-
Ďalšie
Práca
Oznamy
31. 3. 2023
Mesto Malacky hľadá záujemcu na zabezpečenie chodu Karanténnej stanice

Mesto Malacky hľadá záujemcu na zabezpečenie chodu Karanténnej stanice. Dohodnutá práca:…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
31. 3. 2023
Čistíme naše mesto

S príjemnejšími vonkajšími teplotami a jarným slniečkom sa začali brigády zamerané na čistenie…

Zobraziť celý článok