16. 7. 2014
Historická potulka zožala úspech

Prvá historická potulka Malackami zaujala natoľko, že trvala do noci. Jej účastníci sa vytrvalo dve hodiny prechádzali po meste a potom ďalšie takmer dve hodiny vášnivo sledovali premietanie historických fotografií. V rámci akcie sa dostali aj na vežu farského kostola, čo bežne nie je možné.

Letnú prechádzku našim mestom so sprievodcom zorganizovalo Mestské centrum kultúry Malacky. Začala sa o 19.00 h na lúke pri mlyne, kde sa zišla tridsiatka záujemcov. Na začiatok si vypočuli históriu mlyna a potom sa presunuli do farského kostola, kde ich čakalo milé prekvapenie. Možnosť vyjsť na vežu, pozrieť si tamojšie kostolné zvony a hlavne pozrieť sa na Malacky z výšky. Sprievodca, historik Martin Macejka rozprával o časoch, keď stál Kostol Najsvätejšej Trojice v centre Malaciek. To sa potom posunulo smerom k dnešnej hlavnej križovatke.

Skupina záujemcov o históriu Malaciek ďalej prešla k starému cintorínu, späť na Záhorácku ulicu, ku kinu, františkánskemu kostolu a napokon ku kaštieľu. Po ceste sa zastavovali pri miestach a budovách, ktoré si pamätajú dávnu minulosť a zaujímavé okamžiky z histórie nášho mesta.

Historickú potulku zakončili posedením v kaštieli, kde sa premietali historické fotografie. Tie zaujali natoľko a vyvolali toľko otázok, že účastníci sa rozchádzali krátko pred 23. hodinou.

Historické potulky Malackami zorganizovalo MCK ako súčasť Kultúrneho leta. Ďalšia sa uskutoční 12. augusta.

text, foto: mija –

potulky

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok