8. 10. 2020
Herci z Divadla FALANGÍR postúpili na celoštátnu prehliadku divadiel poézie
Krajské kolo celoštátnej súťažnej prehliadky divadiel poézie sa konalo 23. septembra, i keď sa do poslednej chvíle s napätím očakávalo, či sa organizátori nerozhodnú súťaž zrušiť. Nestalo sa, a tak sa Dom kultúry v Modre stal dejiskom Krajskej prehliadky Štúrova Modra. Predstavili sa recitátori poézie a prózy v IV. a V. kategórii a vystúpili aj divadlá poézie. Naše herecké talenty z Divadla FALANGÍR sa predviedli najlepšie, ako sa dalo: zvíťazili! 
Divadlo FALANGÍR sa s predstavením Óda na postele od poetky Sylvie Plath v réžii Beiny Reifovej prvýkrát zúčastnilo na súťaži divadiel poézie. „Priznám sa, že sme šli „na skusy“, nemáme veľké skúsenosti s divadlami poézie, ale máme chuť a talent. Stavili sme na veľmi dobrú literárnu predlohu Silvie Plath a spoľahli sme sa na hravosť a tvorivosť našich hercov. Počas prvých dvoch septembrových týždňov sme urobili všetko preto, aby sa herci postavili na javisko s dobrým pocitom a s radosťou. Už počas vystúpenia odmeňovali diváci hercov potleskom a na záver bolo i standing ovation,“ povedala režisérka B. Reifová a v opisovaní príjemných zážitkov pokračuje: „Bezprostredne po vystúpení bol hodnotiaci seminár porotcov a tvorcov, na ktorý sme sa vybrali spoločne s hercami. O režijnom zámere, dramaturgii i o súbore diskutovali s porotou herci, ja som sa k slovu ani nedostala. Nakoniec, nepovedala by som to fundovanejšie a so skvelým pocitom kvočky som si svoje kurence pyšne odviedla do šatne. Pán Mokoš zhodnotil naše vystúpenie takto: milujem palacinky, ktoré ste vo vystúpení spomenuli, milujem divadlo a najviac milujem Divadlo FALANGÍR.“
Divadlo FALANGÍR získalo I. miesto s postupom na celoslovenskú prehliadku, ktorá je naplánovaná na 27. – 30. október v Dolnom Kubíne. Režisérku zároveň organizátori ocenili za dlhodobý umelecký prínos na postupových kolách súťaže Hviezdoslavov Kubín.
Na talentovaných malackých hercov sa prišiel osobne pozrieť aj pán Alfréd Swan, ktorý v októbri oslávi krásne životné jubileum a priebežne dozerá na malacký umelecký dorast.
Divadlo FALANGÍR midi hralo v zostave Marek Ecker, Katka Bašková, Katka Bódi, Adela Kupecká, Linda Pešková, Nela Kardošová, Laura Lorencová, Brani Diviak, Samko Kovár, Tomi Chrenko, Beny Choudhury, Adam Albert a Bruno Vidan. Vďaka patrí aj Kristíne Reifovej a Marekovi Sivákovi, ktorí na veselú chasu celý deň dozerali, a taktiež pani Natálii Eckerovej za sladké balíčky pre všetkých účastníkov zájazdu.

Článok prevzatý zo stránky malackepohlady.sk, redakčne upravený. 
Text: B. Reifová, foto: K. Reifová

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok