31. 8. 2021
Hádzanárov v extralige povedie reprezentačný tréner, do sezóny idú s cieľom nevypadnúť
Spojený tím Strojára Malacky a Tatranu Stupava pod názvom Záhoráci Stupava/Malacky čaká už na začiatku septembra štart medzi slovenskou hádzanárskou elitou. Definitívny hráčsky káder bude známy až tesne pred štartom ligy. Tím Záhorákov v príprave podľahol Topoľčanom 22:30 a v dvojzápase rakúskemu tímu  24:27 a 30:34. Svoju premiéru v najvyššej súťaži budú mať naši v sobotu 4. septembra proti finalistovi z minulej sezóny MŠK Považská Bystrica. Ďalšie informácie prezradil manažér Strojára Malacky Boris Sivák.

Kto bude viesť extraligový tím Záhorákov v najvyššej súťaži?
Trénerská dvojica je jasná, tím povedú ako hlavný tréner Peter Olšavský a asistent Rudolf Draškovič. Peter Olšavský bol s kadetskou reprezentáciou dievčat na európskom šampionáte v Čiernej Hore a po návrate z Balkánu ihneď začal pracovať s naším extraligovým tímom. 

Budete mať hráčov, ktorí majú skúsenosti s hádzanou na najvyššej slovenskej úrovni?
Máme zopár hráčov, ktorí si pričuchli k extralige, ale rozhodne neboli ťahúňmi svojich tímov, čiže dá sa povedať, že nastupujeme s nováčikmi. Náš káder by mohli posilniť hráči z Česka vďaka spolupráci s trénerom Petrom Dávidom, ale na 80 percent máme tím hotový už teraz. 

Aké sú vaše ambície? 
Do sezóny ideme skromne, ale s chuťou pobiť sa o každý bod. Naším hlavným cieľom je zotrvať v extralige, chceme sa zachrániť. V lige bude dvanásť mužstiev, a ak skončíme do 10. miesta, budeme spokojní. 

Okrem extraligy bude B tím hrávať 1. ligu. Máte dostatok hráčov na to, aby ste dokázali so cťou odohrať aj túto súťaž?
Pri našej fúzii nejde len o mužskú extraligu a 1. ligu, ale aj o spojené dorastenecké mužstvo v najvyššej súťaži. Mužov sme do 1. ligy prihlásili preto, lebo niektorí hráči sa nedostanú do extraligového výberu, a nechceli sme, aby s hádzanou úplne skončili. Tento tím postupne budú dopĺňať starší dorastenci, aby naberali skúsenosti aj so seniorskou hádzanou, a extraligisti, ktorí nebudú dostávať toľko času na palubovke v najvyššej súťaži. 

Extraliga je podstatne náročnejšia na dopravu ako nižšia súťaž, sú tam celky z Košíc či Prešova a ďalšie vzdialenejšie mestá. To isté platí aj o dorasteneckej elitnej súťaži. Máte dostatok financií na cestovanie a ubytovanie?
Samozrejme, gro tejto dohody stálo na tom, aby sme sa dali dokopy oba kluby – Tatran Stupava a Strojár Malacky – aj finančne. Rozloženie nákladov medzi dva subjekty je výhodnejšie, než keby sme hrali každý sám za seba. Každý dal do rozpočtu na sezónu polovicu potrebných prostriedkov a až do konca sezóny máme náklady spojené s pôsobením vo všetkých súťažiach vykryté. Okrem toho sa snažíme prilákať aj nových sponzorov, ktorých budeme oslovovať. 

Ako budete cestovať na zápasy?
Jeden mikrobus má Strojár, ďalšie vozidlá majú Stupavčania, čiže s dopravou nebude problém. 

Za rozhovor ďakuje M. Binčík. 

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok