31. 8. 2021
Hádzanárov v extralige povedie reprezentačný tréner, do sezóny idú s cieľom nevypadnúť
Spojený tím Strojára Malacky a Tatranu Stupava pod názvom Záhoráci Stupava/Malacky čaká už na začiatku septembra štart medzi slovenskou hádzanárskou elitou. Definitívny hráčsky káder bude známy až tesne pred štartom ligy. Tím Záhorákov v príprave podľahol Topoľčanom 22:30 a v dvojzápase rakúskemu tímu  24:27 a 30:34. Svoju premiéru v najvyššej súťaži budú mať naši v sobotu 4. septembra proti finalistovi z minulej sezóny MŠK Považská Bystrica. Ďalšie informácie prezradil manažér Strojára Malacky Boris Sivák.

Kto bude viesť extraligový tím Záhorákov v najvyššej súťaži?
Trénerská dvojica je jasná, tím povedú ako hlavný tréner Peter Olšavský a asistent Rudolf Draškovič. Peter Olšavský bol s kadetskou reprezentáciou dievčat na európskom šampionáte v Čiernej Hore a po návrate z Balkánu ihneď začal pracovať s naším extraligovým tímom. 

Budete mať hráčov, ktorí majú skúsenosti s hádzanou na najvyššej slovenskej úrovni?
Máme zopár hráčov, ktorí si pričuchli k extralige, ale rozhodne neboli ťahúňmi svojich tímov, čiže dá sa povedať, že nastupujeme s nováčikmi. Náš káder by mohli posilniť hráči z Česka vďaka spolupráci s trénerom Petrom Dávidom, ale na 80 percent máme tím hotový už teraz. 

Aké sú vaše ambície? 
Do sezóny ideme skromne, ale s chuťou pobiť sa o každý bod. Naším hlavným cieľom je zotrvať v extralige, chceme sa zachrániť. V lige bude dvanásť mužstiev, a ak skončíme do 10. miesta, budeme spokojní. 

Okrem extraligy bude B tím hrávať 1. ligu. Máte dostatok hráčov na to, aby ste dokázali so cťou odohrať aj túto súťaž?
Pri našej fúzii nejde len o mužskú extraligu a 1. ligu, ale aj o spojené dorastenecké mužstvo v najvyššej súťaži. Mužov sme do 1. ligy prihlásili preto, lebo niektorí hráči sa nedostanú do extraligového výberu, a nechceli sme, aby s hádzanou úplne skončili. Tento tím postupne budú dopĺňať starší dorastenci, aby naberali skúsenosti aj so seniorskou hádzanou, a extraligisti, ktorí nebudú dostávať toľko času na palubovke v najvyššej súťaži. 

Extraliga je podstatne náročnejšia na dopravu ako nižšia súťaž, sú tam celky z Košíc či Prešova a ďalšie vzdialenejšie mestá. To isté platí aj o dorasteneckej elitnej súťaži. Máte dostatok financií na cestovanie a ubytovanie?
Samozrejme, gro tejto dohody stálo na tom, aby sme sa dali dokopy oba kluby – Tatran Stupava a Strojár Malacky – aj finančne. Rozloženie nákladov medzi dva subjekty je výhodnejšie, než keby sme hrali každý sám za seba. Každý dal do rozpočtu na sezónu polovicu potrebných prostriedkov a až do konca sezóny máme náklady spojené s pôsobením vo všetkých súťažiach vykryté. Okrem toho sa snažíme prilákať aj nových sponzorov, ktorých budeme oslovovať. 

Ako budete cestovať na zápasy?
Jeden mikrobus má Strojár, ďalšie vozidlá majú Stupavčania, čiže s dopravou nebude problém. 

Za rozhovor ďakuje M. Binčík. 

Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok