31. 1. 2019
Hádzanárom tesne ušlo víťazstvo nad lídrom tabuľky
Malackí hádzanári v poslednom kole základnej časti extraligy privítali lídra tabuľky z Považskej Bystrice. Zápas sa skončil prekvapujúcou remízou 30:30, pričom tento výsledok zosunul Považanov z vedúcej priečky. V drese Strojára sa po prvý raz predstavila nová posila, Bosniak Derviš Birdahič.

V prvom polčase na ihrisku dominovali hostia z Považskej Bystrice. Dlho nenasvedčovalo nič tomu, že by si z palubovky posledných Malaciek nemali odviezť dva body za víťazstvo. Po prvej pätnásťminútovke  mali trojgólový náskok, ktorý aj vďaka nie príliš koncentrovanému výkonu Malačanov do konca prvého polčasu narástol na päť gólov. Do šatní sa išlo za stavu 17:12 pre  Považskú Bystricu.

Po prestávke hral Strojár inak než v prvom polčase, vo výbornej streleckej forme bol Birdahič, ktorý bol s 13 gólmi najlepším strelcom stretnutia. Prvých päť minút druhého polčasu sa síce odvíjalo v duchu prvej polovice, no potom sa Malačania aj zásluhou výborne chytajúceho Kuklovského vrátili do zápasu. Po 40 minútach hry prehrávali domáci už len o gól, o desať minút neskôr už Strojár prekvapivo viedol 28:24. Nádejný náskok však domáci neudržali, v predposlednej minúte bol stav už iba o dva góly, 30:28. Považská Bystrica sa však dotiahla a vyrovnala na konečných 30:30. V závere stretnutia sa odohral kontroverzný moment, keď Malačania strelili gól na 31:30, ale rozhodcovia ho neuznali, pretože padol tesne po skončení hracieho času.

Strojár siahal na cenné a prekvapivé víťazstvo, nakoniec zo zápasu vyťažil iba bod. S tromi bodmi skončil na poslednej priečke tabuľky a čakajú ho súboje o udržanie sa v extralige.

TJ Strojár Malacky – MŠK Považská Bystrica 30:30 (12:17)

Zostava Malaciek: Marek Kuklovský (Dušan Roško) – Tomáš Baláž, Pavol Bízek, David Rybjanský (4), Robert Baláž (1+ČK), Ivan Oslej (3), David Stachovič (1), Anur Burnazovič (7), Ján Janoštiak, Roman Valachovič (1), Mário Prevaj, Matej Adamkovič, Derviš Birdahič (13)

TEXT: M. Binčík, foto: S. Osuský 
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok