1. 6. 2015
Hádzanárky dobyli turnaj v Kunoviciach

V rámci prípravy na prvé otvorené majstrovstvá Slovenska v hádzanej (5. – 7. jún) sa mladšie žiačky zúčastnili na 18. ročníku turnaja ITS Cup v Kunoviciach. Malacky sa predstavili v základnej skupine B, kde zaznamenali 5 víťazstiev a jednu prehru o gól. Tieto výsledky znamenali prvé miesto v základnej skupine a relatívnu výhodu „papierovo“ ľahšieho súpera vo štvťfinále.

Po tuhom boji napokon naše dievčatá postúpili do boja o medaily. V semifinále sa opäť stretli s družstvom, ktoré ako jediné dovtedy dokázalo Malacky na turnaji poraziť – SC Bohumín. Podarilo sa nám oplatiť súperovi prehru zo základnej skupiny, dievčatá sa mohli radovať z postupu do finále.

V samotnom finále sa Malačianky predstavili pred plnou halou proti domácemu družstvu z Kunovíc. Po dramatickom priebehu, kde sa prelievalo skóre zápasu z jednej strany na druhú, dievčatá v závere druhého polčasu otočili víťazstvo na našu stranu a viedli o dva góly. Súperovi sa však podarilo minútu pred koncom vyrovnať. Do konca riadneho hracieho času sa o víťazstve nerozhodlo, a tak nasledovalo rozuzlenie zo značky 7-metrového hodu. V napätej atmosfére sa o našom víťazstve rozhodlo až v tretej sérii. Naša brankárka Voržáčková hod súperky chytila a následne Hladíková svoju „sedmičku“ premenila.

Na blížiacich sa majstrovstvách Slovenska sa mladšie žiačky predstavia v základnej skupine v domácom prostredí v mestskej športovej hale Malina. Prvé zápasy odohrajú už v piatok 5. júna popoludní.

Malacky na turnaji reprezentovali:
Viktoria Voržáčková, Nicol Hladíková, Vanda Wunderlichová, Vivien Lukšová, Terézia Sakarová, Ivana Velická, Hana Sedláčková, Barbora Šmahlíková, Sára Švajdlenková, Nikola Šimončičová, Sabina Prévajová, Ester Mošovská. Tréneri: Juhás, Nemec

Text, foto: V. Nemec

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok