25. 6. 2012
Hádzanári opäť oživili Malacky

Ráno to vyzeralo, že dážď všetko pokazí. Keď však matka príroda videla snahu a zapálenie športovcov a ich priateľov, oblaky odohnala. Nakoniec z toho bola nádherná sobota plná športu a zábavy. Reč je o už 14. ročníku Turnaja Generácií, ktorý sa konal 23. júna v Zámockom parku.

Turnaj je vrcholom nesúťažného obdobia pre aktívnych hráčov, ale aj neaktívnych bývalých hráčov a zároveň príležitosťou na získanie financií na chod hádzanárskeho oddielu.

Svoj talent predviedlo 8 družstiev malackých hádzanárov, predstavili sa aj najmenší minihádzanári a to, že na veku nezáleží, dokázali malackí Veteráni v súboji s družstvom z nemeckého Aschafenburgu, s ktorým pricestoval aj tréner slovenskej mužskej reprezentácie v hádzanej a odchovanec Strojára Malacky Peter Dávid. Zápas sa skončil víťazstvom hostí, ale výsledok nebol dôležitý. Aj keď “chlapci hrali na doraz“ a predviedli pekné hádzanárske akcie, išlo najmä o zábavu. Postarali sa o ňu aj takí hádzanári, ktorých rok narodenia spadá do polovice 20. storočia (Jozef Krasňanský, Stanislav Osuský, Jozef Matúšek).

Zaujímavou súčasťou programu bolo vyhlásenie úspešných odchovancov, ktorí v uplynulom ročníku dosiahli pekné úspechy: Dávid Stachovič vicemajster Slovenska s HC Sporta Hlohovec, Michal Kurka a Boris Sivák – druhí vicemajstri Slovenska so Štartom Nové Zámky, Milan Čermák, extraligista ŠKP Bratislava. V mládeži sa dopracoval k striebornej medaile z Majstrovstiev Slovenska starších žiakov s ŠKP Bratislava Michal Kráčal a so staršími žiačkami tiež ŠKP bola na 5. mieste Vanessa Raffasederová. Reprezentačný tréner a bývalý vynikajúci hráč Peter Dávid bol pred našimi „mladými nádejami“ ocenený za šírenie dobrého mena oddielu a malackej hádzanej vo svete.

Turnaj vyhralo družstvo „Tak daj aha co“ okolo Michala Kurku a Borisa Siváka, ktorí hrali naozaj najlepšiu a najrýchlejšiu hádzanú a sekundovali im najmä aktívny hráči malackého mužstva Ivan Oslej, Samo Cabadaj, Marek Kuklovský, Martin Sedláček, ale aj dorastenci Jaro a Andrej Petrášovci. Turnaj sa zaobišiel bez zranení, čo nie je v hádzanej vždy pravidlom. Akciu obohatili volejbalové a tenisové turnaje, atrakcie pre najmenších, výborný bufet a ochutnávka moravských vín, ako aj koncert skupiny Setback.

Veľká vďaka patrí TJ Strojár, CVČ, mestu Malacky a všetkým sponzorom, ktorých zoznam aj s fotkami z turnaja nájdete na www.handballmalacky.sk .

Text: Tomáš Stachovič
Foto: mija

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok