25. 6. 2012
Hádzanári opäť oživili Malacky

Ráno to vyzeralo, že dážď všetko pokazí. Keď však matka príroda videla snahu a zapálenie športovcov a ich priateľov, oblaky odohnala. Nakoniec z toho bola nádherná sobota plná športu a zábavy. Reč je o už 14. ročníku Turnaja Generácií, ktorý sa konal 23. júna v Zámockom parku.

Turnaj je vrcholom nesúťažného obdobia pre aktívnych hráčov, ale aj neaktívnych bývalých hráčov a zároveň príležitosťou na získanie financií na chod hádzanárskeho oddielu.

Svoj talent predviedlo 8 družstiev malackých hádzanárov, predstavili sa aj najmenší minihádzanári a to, že na veku nezáleží, dokázali malackí Veteráni v súboji s družstvom z nemeckého Aschafenburgu, s ktorým pricestoval aj tréner slovenskej mužskej reprezentácie v hádzanej a odchovanec Strojára Malacky Peter Dávid. Zápas sa skončil víťazstvom hostí, ale výsledok nebol dôležitý. Aj keď “chlapci hrali na doraz“ a predviedli pekné hádzanárske akcie, išlo najmä o zábavu. Postarali sa o ňu aj takí hádzanári, ktorých rok narodenia spadá do polovice 20. storočia (Jozef Krasňanský, Stanislav Osuský, Jozef Matúšek).

Zaujímavou súčasťou programu bolo vyhlásenie úspešných odchovancov, ktorí v uplynulom ročníku dosiahli pekné úspechy: Dávid Stachovič vicemajster Slovenska s HC Sporta Hlohovec, Michal Kurka a Boris Sivák – druhí vicemajstri Slovenska so Štartom Nové Zámky, Milan Čermák, extraligista ŠKP Bratislava. V mládeži sa dopracoval k striebornej medaile z Majstrovstiev Slovenska starších žiakov s ŠKP Bratislava Michal Kráčal a so staršími žiačkami tiež ŠKP bola na 5. mieste Vanessa Raffasederová. Reprezentačný tréner a bývalý vynikajúci hráč Peter Dávid bol pred našimi „mladými nádejami“ ocenený za šírenie dobrého mena oddielu a malackej hádzanej vo svete.

Turnaj vyhralo družstvo „Tak daj aha co“ okolo Michala Kurku a Borisa Siváka, ktorí hrali naozaj najlepšiu a najrýchlejšiu hádzanú a sekundovali im najmä aktívny hráči malackého mužstva Ivan Oslej, Samo Cabadaj, Marek Kuklovský, Martin Sedláček, ale aj dorastenci Jaro a Andrej Petrášovci. Turnaj sa zaobišiel bez zranení, čo nie je v hádzanej vždy pravidlom. Akciu obohatili volejbalové a tenisové turnaje, atrakcie pre najmenších, výborný bufet a ochutnávka moravských vín, ako aj koncert skupiny Setback.

Veľká vďaka patrí TJ Strojár, CVČ, mestu Malacky a všetkým sponzorom, ktorých zoznam aj s fotkami z turnaja nájdete na www.handballmalacky.sk .

Text: Tomáš Stachovič
Foto: mija

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok