18. 10. 2016
Gymnazisti navštívili Nepál v rámci interkultúrneho výmenného programu

Malackí gymnazisti začiatkom októbra navštívili Nepál. V rámci dvojtýždňového programu žili v nepálskych rodinách, spoznávali ich kultúru, náboženstvo, kuchyňu, tradície, školský systém. Počas pobytu uskutočnili expedíciu do národného parku Chitwan a trek pod Anapurnou.

Okrem krás tejto rôznorodej krajiny spoznali aj jej tienisté stránky – problémy s odpadom, elektrina na prídel, neriešenie dopadov zemetrasenia, chudoba.

So svojimi dojmami, poznatkami a názormi  sa podelia účastníci programu so  spolužiakmi na konferencii v rámci týždňa globálneho vzdelávania.

Zozbieraná fotodokumentácia, videozáznam a jeho spracovanie do tematických prezentácií budú využité ako študijný materiál na vyučovací predmet „Človek v ohrození“.

Začiatkom novembra bude nepálsky kolega – učiteľ partnerskej školy z Káthmandú, stážovať na Gymnáziu v Malackách.

-gymn-

Ďalšie
Oznamy
Aktuality
24. 6. 2026
Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského azáchranného zboru vMalackách vyhlasuje čas zvýšeného…

Zobraziť celý článok
Samospráva mesta
Cykloturistika
24. 6. 2026
Malacky na európskej cyklomape

Deti aich rodičia, žiaci, študenti, manažéri, seniori – tých všetkých stretávame vmeste na…

Zobraziť celý článok