18. 10. 2016
Gymnazisti navštívili Nepál v rámci interkultúrneho výmenného programu

Malackí gymnazisti začiatkom októbra navštívili Nepál. V rámci dvojtýždňového programu žili v nepálskych rodinách, spoznávali ich kultúru, náboženstvo, kuchyňu, tradície, školský systém. Počas pobytu uskutočnili expedíciu do národného parku Chitwan a trek pod Anapurnou.

Okrem krás tejto rôznorodej krajiny spoznali aj jej tienisté stránky – problémy s odpadom, elektrina na prídel, neriešenie dopadov zemetrasenia, chudoba.

So svojimi dojmami, poznatkami a názormi  sa podelia účastníci programu so  spolužiakmi na konferencii v rámci týždňa globálneho vzdelávania.

Zozbieraná fotodokumentácia, videozáznam a jeho spracovanie do tematických prezentácií budú využité ako študijný materiál na vyučovací predmet „Človek v ohrození“.

Začiatkom novembra bude nepálsky kolega – učiteľ partnerskej školy z Káthmandú, stážovať na Gymnáziu v Malackách.

-gymn-

Ďalšie
Šport
23. 6. 2026
Dárius šokoval konkurenciu

Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 6. 2026
Naši footgolfisti na majstrovstvách sveta

Majstrovstvá sveta vo footgolfe sa podobne ako tie futbalové, konajú raz za štyri roky. Tie…

Zobraziť celý článok