18. 10. 2016
Gymnazisti navštívili Nepál v rámci interkultúrneho výmenného programu

Malackí gymnazisti začiatkom októbra navštívili Nepál. V rámci dvojtýždňového programu žili v nepálskych rodinách, spoznávali ich kultúru, náboženstvo, kuchyňu, tradície, školský systém. Počas pobytu uskutočnili expedíciu do národného parku Chitwan a trek pod Anapurnou.

Okrem krás tejto rôznorodej krajiny spoznali aj jej tienisté stránky – problémy s odpadom, elektrina na prídel, neriešenie dopadov zemetrasenia, chudoba.

So svojimi dojmami, poznatkami a názormi  sa podelia účastníci programu so  spolužiakmi na konferencii v rámci týždňa globálneho vzdelávania.

Zozbieraná fotodokumentácia, videozáznam a jeho spracovanie do tematických prezentácií budú využité ako študijný materiál na vyučovací predmet „Človek v ohrození“.

Začiatkom novembra bude nepálsky kolega – učiteľ partnerskej školy z Káthmandú, stážovať na Gymnáziu v Malackách.

-gymn-

Ďalšie
Služby
Oznamy
26. 6. 2026
Prerušenie distribúcie elektriny v pondelok na Továrenskej

Západoslovenská distribučná, a.s. informuje, že dňa 29. júna (pondelok) bude na ulici Továrenská…

Zobraziť celý článok
Šport
25. 6. 2026
Športové hry malackej mládeže 2026

(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…

Zobraziť celý článok