27. 10. 2023
Gól Malačana pomohol udržať nádej

            Slovenskí futsaloví reprezentanti naďalej živia nádej na historický postup na svetový šampionát v roku 2024, hoci situáciu v skupine si značne skomplikovali. Zverenci trénera Mariána Berkyho totiž prehrali na palubovke outsidera kvalifikačnej skupiny v Nemecku 3:4.


            V domácom zápase proti rovnakému súperovi v Leviciach tak museli pre udržanie si postupových šancí zvíťaziť a získať tri body. To sa im napokon aj podarilo a prsty v tom mal aj malacký odchovanec Daniel Čeřovský, ktorý v 18. minúte zvyšoval na 2:0. Slováci viedli počas celého zápasu, no v závere sa Nemci vďaka pokutovým kopom dostali do stretnutia a bola z toho ešte dráma. Slovenskí reprezentanti však napokon zdolali Nemcov 4:3.
            „Bol to skutočne fyzický zápas a myslím, že sme to ubojovali dobre, len škoda toho záveru, mohlo to byť na nulu. Pri tom góle som videl, že loptu dávame do šestky, nejako sa mi to tam odrazilo a už som len doklepol,“ okomentoval svoj dôležitý zásah D. Čeřovský po zápase . „Šanca tam stále je a verím, že zvládneme vyhrať zvyšné dva zápasy,“ dodal.
            Skupinu vedie Francúzsko s 10 bodmi pred druhým 6-bodovým Chorvátskom. Slováci majú 4 body a poslední Nemci 3. Na našich ešte čakajú zápasy vo Francúzsku a doma s Chorvátskom. Do ďalšej kvalifikačnej fázy postúpi víťaz skupiny a tím z 2. miesta v závislosti od postavenia v minitabuľke všetkých druhých tímov celej kvalifikácie. Čeřovskému a jeho spoluhráčom držíme palce!

Text: M. Binčík, foto: Futsalslovakia.sk

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok