9. 1. 2017
Futsalová extraliga juniorov - chalani bojovali a v hre nechali srdcia
Prinášame vám výsledky futsalovej extraligy juniorov;  5. január 2017, ŠH Malina Malacky.
8.kolo
1.SFC Canaria Team Malacky  6:3  ŠK Makroteam Žilina  (2:1)
Zostava:
Salinka, Havlík, – Sova, Buzek, Čeřovský“C“, Lorinczi, Haramia, Ronec, Michálek, Sakar, Mifkovič, Vaniš, Foltýn.
Góly: Haramia, Lorinczi, Mifkovič, Michálek, Čeřovský, Foltýn.
Žlté karty: Michálek, Foltýn.
Rozhodovali: Fischer, Hajnala.100 divákov.

Úvod zápasu, sa niesol, v duchu nepremenených šancí domácich. Potvrdilo sa pravidlo „nedáš, dostaneš“, keď sa v 10. minúte presadil hosťujúci Zatúra, 0:1. Malacky inkasovaný gól nakopol a už v 14. minúte vyrovnal Haramia a v 16. minúte Lorinczi, otáčal zápas pre Malacky, 2:1. Za tohto stavu, sa odchádzalo na prestávku. Druhý polčas začali Malacky aktívne a boli odmenené v 23. minúte, keď sa presadil Mifkovič, 3:1. Futsalové divadlo pokračovalo a Malacky si vytvárali gólové šance, ktoré aj premieňali. Postupne sa v 29. minúte presadil Michálek a v 36. minúte Čeřovský, 5:1. V 38. minúte znižoval za hostí Ripel, 5:2. Hostia začali hrať powerplay a toho sa chopil Foltýn a v 39. minúte dal gól do prázdnej brány, 6:2. Hostia udreli napokon ešte jeden raz – v 39. minúte zásluhou Zatúru. Konečný výsledok bol 6:3 pre Malacky.

1.SFC Canaria Team Malacky 3:0 KSF Doxx Žilina (2:0)
Zostava:
Salinka, Havlík, – Sova, Buzek, Čeřovský“C“, Lorinczi, Haramia, Ronec, Michálek, Sakar, Mifkovič, Vaniš, Foltýn.
Góly: Foltýn, Mifkovič, Haramia.
Rozhodovali: Fischer, Hajnala. 100 divákov.

Do tohto zápasu sme vchádzali, s jasným cieľom získať 3 body. Tento cieľ začal napĺňať Foltýn, ktorý sa presadil už v 5. minúte, 1:0. Hostia mali minimum šancí a skoro vôbec sa nepresádzali. V 11. minúte sa presadil Mifkovič, ktorý upravil skóre na 2:0. Za tohto stavu sa odchádzalo na prestávku. Úvod druhého polčasu ovládli Malacky, keď sa v 25 minúte presadil Haramia, 3:0. Zvyšok zápasu si Malacky vytvárali tutovky, ale zahadzovali ich ako na bežiacom páse. Preto zápas skončil výsledkom 3:0 pre Malacky. Týmto by sme chceli pogratulovať brankárovi Salinkovi k 1. čistému kontu v Juniorskej extralige, ako aj pozvať všetkých fanúšikov futsalu na nedeľu 15. januára 2017, kedy sa v ŠH Malina Malacky odohrajú dva zápasy v poradí: o 14.00 h Slov-Matic FOFO Bratislava – Miba Banská Bystrica a o 15.30 h 1.SFC Canaria Team Malacky – Miba Banská Bystrica.

Daniel Sakar (Hráč 1.SFC Canaria Team Malacky):
Do dnešného dvojzápasu sme nastupovali s cieľom získať 6 bodov, čo sa nám aj nakoniec, po bojovných výkonoch, podarilo. V prvom zápase nás čakal súper Makroteam Žilina. V prvom polčase si oba tímy vytvorili šance, ktoré nedokázali premeniť na gól, no nakoniec sme inkasovali po akcii súpera. Tento gól nás takzvane “nakopol” a ešte do polčasu sme otočili na 2:1. V druhom polčase sme začali kontrolovať hru, začali sme si vytvárať viac šancí, čo sa zužitkovalo aj na konečnom skóre 6:3. V druhom zápase, nás čakal súper Doxx Žilina. Do zápasu sme išli, s taktikou napádať súpera, čo sa aj vyplatilo. Už v prvom polčase, sme si vytvorili veľké množstvo šancí, no niektoré sme nedokázali využiť, tak polčas bol “len” 2:0. V druhom polčase sme mali takisto veľmi veľa šancí,  súpera sme skoro k ničomu nepustili a po koncentrovanom tímovom výkone všetkých hráčov sme zvíťazili 3:0.
Daniel Čeřovský (kapitán 1.SFC Canaria Team Malacky):
Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať 6 bodov z domácich zápasov. Tréneri odviedli super prácu, výborne takticky pripravení, musím pochváliť aj chalanov, ktorí bojovali do poslednej sekundy a nechali tam srdce. Tak ako to má byť. Teraz nás čakajú ďalšie náročné zápasy, na ktoré sa treba koncentrovať a dobre pripraviť. Máme pred sebou ešte dlhu cestu. A ďakujeme hlavne vám, fanúšikom, za podporu!

P. Fehér

Ďalšie
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok