31. 1. 2017
Futsalisti vyhrali nad Žilinou, košický „Grizzly“ ich pokoril

Futsalová extraliga juniorov- 23. január ŠH Hájik Žilina
12. kolo
KSF Doxx Žilina: 1.SFC Canaria Team Malacky 2:3 (1:2)

Havlík, Závoník – Sova, Buzek, Hitmar, Čeřovský“C“, Lorinczi, Haramia, Ronec, Foltýn.
Góly: Dzirbík, Chupáň –  Sova, Ronec, Čeřovský.
Žlté karty: Dzirbík –  Hitmar, Čeřovský.
Rozhodovali: Behančin. 20 divákov.

Zápas, do ktorého Malacky vstupovali s povinnosťou získať 3 body, sa nezačal vôbec dobre. Už v 1. minúte dostal žltú kartu Čeřovský a zároveň sa po  škaredom náraze zranil Foltýn, ktorého previezli na vyšetrenie do nemocnice. V 9. minúte sa po krásnej prihrávke presadil Sova, pre ktorého to bol prvý gól v súťažnom zápase za Canariu, 0:1. V 12. minúte, po individuálnej akcii, strieľal Ronec, 0:2. V 17. minúte, po chybe Malaciek, zabodoval domáci Dzirbík, 1:2. Druhý polčas sa začal gólom, keď sa v 22. minúte presadil domáci Chupáň a vyrovnal na 2:2. Malacky však súpera tlačili, čo napokon vyústilo k priamemu kopu. Loptu si zobral kapitán Čeřovský a nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v  ceste, 2:3. Do konca zápasu si obe mužstvá vytvorili veľa šancí, ale už nikto neskóroval a tak sa Malacky radovali zo zisku 3 bodov.

13.kolo
Grizzly Slovakia Košice : 1.SFC Canaria Team Malacky 2:1 (1:1)

Havlík, Závoník – Sova, Buzek, Hitmar, Čeřovský“C“, Lorinczi, Haramia, Ronec.
Góly: Turek, Kofčák – Lorinczi.
Žltá karta: Kofčák.
Rozhodovali: Behančin. 20 divákov.

V druhom stretnutí sa Malacky stretli z minuloročným víťazom juniorskej extraligy. Od úvodu zápasu hrali lepšie, čo bolo vidieť aj na počte striel. Ale známe „nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo v 10. minúte stretnutia, keď sa po ďalekonosnej strele presadil Turek, 1:0. Malacky súpera tlačili, čo vyústilo k faulu a následne k priamemu kopu. Loptu si postavil v 19. minúte Lorinczi a nekompromisne zavesil pod brvno – a  bolo vyrovnané, 1:1. Druhý polčas začali aktívnejšie Malacky, ktoré si vypracovali veľa šancí, ale nepodarilo sa ich premeniť. V 29. minúte však prišla akcia Košíc, po ktorej loptu do prázdnej brány zasúval Kofčák, 2:1. Malacky sa v závere odhodlali k hre bez brankára. V  poslednej minúte, po krásnej kombinácií, sa ocitol sám na zadnej tyčke Haramia, ale svoju tutovú šancu nepremenil, keď ho vychytal Kušnír. Následne, o pár sekúnd neskôr, zvonila tyč po tvrdej strele Lorincziho, ktorému chýbalo pár centimetrov a mohlo byť vyrovnané. Malacky tak s  Košicami prehrali 2:1.

Jakub Hitmar (hráč 1.SFC Canaria Team Malacky):

„Na dvojzápas do Žiliny sme vycestovali bez našich veľkých opôr – T. Mifkoviča a Denisa Michálka, no o to viac sme chceli priniesť 6 bodov. Prvý zápas sme odohrali proti mužstvu DOXX Žilina. Zápas bol veľmi vyrovnaný, obe mužstvá zahodili veľa šancí, až v 9. a následne v 12. minúte sa nám podarilo prekonať domáceho brankára. Domácim sa podarilo do polčasu ešte znížiť na 1:2. Druhý polčas začal pre nás veľmi zle, keď už v 2. minúte domáci po peknej akcii dotiahli na 2:2. O 2. minúty neskôr sme však získali štandardku, ktorú premenil delovkou D. Čerovský – tento gól sa ukázal neskôr ako víťazný 2:3. Druhý zápas sme odohrali proti dvojnásobnému majstrovi Grizzly Košice. V tomto mužstve figuruje hneď niekoľko reprezentantov SR, vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas, čo sa aj neskôr ukázalo. Na prekvapenie, od úvodu zápasu sme súpera dokázali držať na jeho polovici a postupnými útokmi sme si vedeli vytvoriť veľmi sľubné šance Tie sme však nepremenili a tak nás “medveď” z Košíc prvý krát potrestal – po peknej strele, z protiútoku 1:0. Minútu pred koncom 1. polčasu sa nám po peknej individuálnej akcii podarilo získať priamy kop v blízkosti brány a M. Lörinczi prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, 1:1. Tento stav bol pre nás, ako nováčika súťaže, výborný. Do druhého polčasu, sme vybehli s ešte väčším odhodlaním, súpera sme tlačili, vytvárali sme si 100-né šance, no aj vďaka výbornému výkonu košického brankára Mareka Kušníra sme ich nedokázali premeniť. V 29. minúte sme inkasovali gól na 2:1, ktorý nás veľmi mrzel, pretože sme mali viacej z hry. Neostávalo nám nič, len skúsiť power-play. Do konca zápasu sme si vytvorili ešte niekoľko šancí, nastrelili sme konštrukciu bránky, no opäť zostali nepremenené a tak konečné skóre bolo 2:1 pre majstra z Košíc. Mrzí ma, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali, obzvlášť v zápase s Košicami. No teraz sa sústredíme na ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú a dúfam, že spravíme našim fanúšikom radosť!“

Text: P. Fehér, foto. M. Gimala

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok