3. 7. 2012
Futbalisti zo Žnina v Malackách

Malacky navštívila športová delegácia z družobného mesta Žnin v Poľsku. Tradičný priateľský futbalový zápas s futbalistami ŠK Žolík si namiesto popoludnia zahrali pre úporné horúčavy až večer o 19.00 h. So zmenou času sa zmenilo aj miesto – namiesto futbalového štadióna v Zámockom parku hrali na multifunkčnom ihrisku v areáli CVČ.

Plný autobus futbalistov a dospelých zo Žnina prišiel do Malaciek cez ďalšie družobné mesto Veselí nad Moravou a od nás sa poberie prezrieť si Viedeň a potom k ďalším partnerom do Albertirše v Maďarsku. V Malackách sme všetkých pozvali na prehliadku krýpt, kde sa mohli príjemne schladiť, a do Malackého kaštieľa so zrekonštruovaným schodiskom. Ukázali sme im aj našu novú fontánu. Popoludní všetkým dobre padla návštava mestského kúpaliska. Ubytovanie mladých športovcov bolo ako každý rok zabezpečené v Športovej hale Malina.

Oficiálnu delegáciu prijal aj primátor mesta J. Ondrejka. Zastúpenie v nej mali tréneri, rodičia detí, funkcionári mesta a dokonca aj predseda Klubu filatelistov v Žnine, čo vytvára priestor aj na rozvoj filatelistických kontaktov medzi Žninom a Malackami. Na organizácii tradičných obľúbených športových výmenných zájazdov sa podieľajú aj športové komisie oboch miest.

T. Búbelová; Foto: -tabu/naty-    

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok