3. 7. 2012
Futbalisti zo Žnina v Malackách

Malacky navštívila športová delegácia z družobného mesta Žnin v Poľsku. Tradičný priateľský futbalový zápas s futbalistami ŠK Žolík si namiesto popoludnia zahrali pre úporné horúčavy až večer o 19.00 h. So zmenou času sa zmenilo aj miesto – namiesto futbalového štadióna v Zámockom parku hrali na multifunkčnom ihrisku v areáli CVČ.

Plný autobus futbalistov a dospelých zo Žnina prišiel do Malaciek cez ďalšie družobné mesto Veselí nad Moravou a od nás sa poberie prezrieť si Viedeň a potom k ďalším partnerom do Albertirše v Maďarsku. V Malackách sme všetkých pozvali na prehliadku krýpt, kde sa mohli príjemne schladiť, a do Malackého kaštieľa so zrekonštruovaným schodiskom. Ukázali sme im aj našu novú fontánu. Popoludní všetkým dobre padla návštava mestského kúpaliska. Ubytovanie mladých športovcov bolo ako každý rok zabezpečené v Športovej hale Malina.

Oficiálnu delegáciu prijal aj primátor mesta J. Ondrejka. Zastúpenie v nej mali tréneri, rodičia detí, funkcionári mesta a dokonca aj predseda Klubu filatelistov v Žnine, čo vytvára priestor aj na rozvoj filatelistických kontaktov medzi Žninom a Malackami. Na organizácii tradičných obľúbených športových výmenných zájazdov sa podieľajú aj športové komisie oboch miest.

T. Búbelová; Foto: -tabu/naty-    

Ďalšie
Šport
8. 6. 2026
Hokejový tím hviezd s Lotyšmi

Výber hráčov Malackej amatérskej hokejovej ligy (MAHL ALL – STARS) privítal vŠport aréne…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
8. 6. 2026
Turnaj mladých šachistov

Základná škola Dr. J. Dérera hostila už 51. ročník turnaja, určeného pre mladých šachistov. Počtom…

Zobraziť celý článok