10. 5. 2013
Futbalisti postúpili na Majstrovstvá Slovenska


Najmladší futbalisti  zo Základnej školy Štúrova  postupujú na Majstrovstvá Slovenska. Postup si zabezpečili víťazstvom v krajskom kole v  Bratislave. Sily si tam zmerali družstvá z 8 škôl (5 z Bratislavy, Senec, Svätý Jur a Malacky). Družstvá hrali v dvoch skupinách a ak pomýšľali na postup do semifinále, museli skončiť najhoršie druhí.

Výsledky v skupinovej fáze:
 
1. ZŠ Štúrova : ZŠ Pankúchova (BA)   2 : 5
góly: Haramia 1, Mošovský 1

2. SŠ Bachova (BA) : ZŠ Štúrova    1 : 4
góly: Haramia 3, Halcin 1

3. ZŠ Štúrova : SŠ Tilgnerova (BA)   4 : 0
góly: Haramia 2, Mošovský 1, Mangera 1

Po prvom zápase v skupine nám nebolo príliš veselo, ale dokázali sme chlapcom vštepiť myšlienku, že ak si budú na sto percent plniť na ihrisku svoje povinnosti, tak v ďalších zápasoch uspejú a to, čo bolo v prvom zápase, sa už nezopakuje. Bolo treba zlepšiť hlavne nasadenie hráčov na ihrisku, čo sa im aj podarilo a postarali sa o dve dôležité víťazstvá, ktoré ich posunuli do semifinále z prvého miesta v skupine. V semifinále nás čakal súper zo ZŠ Dubová z Bratislavy. Že to nebude ľahký zápas, sme zistili už počas štyroch minút, keď sme zrazu prehrávali 3 : 0. Našťastie sa chlapci vzchopili a vrátili sa k výkonom z predošlých zápasov a do polčasu bolo 3 : 2. V druhom polčase sme súpera takmer nepustili na našu polovicu, neustále sme vyvíjali tlak na súperovu bránu a zaslúžene sme zvíťazili 3 : 5 a postúpili do finále…

Semifinále: ZŠ Dubová (BA) : ZŠ Štúrova  3 : 5
   góly: Mošovský 3, Haramia 2

Vo finále sme sa stretli so ZŠ Za kasárňou z Bratislavy, ktorá bola miernym favoritom zápasu, ale my sme nastúpili s odhodlaním vyhrať a nič iné nás ani nezaujímalo. Vedeli sme, že sme v útoku veľmi silní a keď si budeme plniť  povinnosti aj v obrane, tak uspejeme aj v tomto zápase. Chlapci pristúpili k tomuto zápasu veľmi koncentrovaní, nakoniec ho zvládli a po víťazstve 4 : 2 mohli oslavovať postup na Majstrovstvá Slovenska v Nitre o dva týždne.

Finále: ZŠ Štúrova : ZŠ za Kasárňou (BA)  4 : 2
  góly: Haramia 3, Mošovský 1

Našu školu reprezentovali Rastislav Haramia, Erik Mangera, Filip Mošovský, Jozef  Halcin, Sinisha Kubovič, Martin Žáček, Juraj Bača, Jakub Ševera, Marek Polák a Alexander Klimčík. Obrovská pochvala patrí všetkým hráčom za ukázané výkony, najväčšou mierou sa pod to podpísal Rastislav Haramia, ktorý strelil v priebehu turnaja jedenásť gólov, z toho tri priamo vo finále, čím si vybojoval cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja.

Nesmiem určite zabudnúť na pomoc rodičov a trénerov v jednej osobe, pána Haramiu a pána Kuboviča, ktorí odkaučovali turnaj a výraznou mierou sa podpísali pod tento úspech. No a určite sa musím poďakovať aj všetkým rodičom, ktorí počas pracovného dňa nemali problém nás odviesť na turnaj a celý čas nás búrlivo povzbudzovali. Patrí im veľká vďaka, lebo aj oni sa výraznou mierou podpísali pod tento úspech ako náš šiesty hráč.

 

Text: Peter Ondruš

Foto: slavia.cz

 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok