10. 5. 2013
Futbalisti postúpili na Majstrovstvá Slovenska


Najmladší futbalisti  zo Základnej školy Štúrova  postupujú na Majstrovstvá Slovenska. Postup si zabezpečili víťazstvom v krajskom kole v  Bratislave. Sily si tam zmerali družstvá z 8 škôl (5 z Bratislavy, Senec, Svätý Jur a Malacky). Družstvá hrali v dvoch skupinách a ak pomýšľali na postup do semifinále, museli skončiť najhoršie druhí.

Výsledky v skupinovej fáze:
 
1. ZŠ Štúrova : ZŠ Pankúchova (BA)   2 : 5
góly: Haramia 1, Mošovský 1

2. SŠ Bachova (BA) : ZŠ Štúrova    1 : 4
góly: Haramia 3, Halcin 1

3. ZŠ Štúrova : SŠ Tilgnerova (BA)   4 : 0
góly: Haramia 2, Mošovský 1, Mangera 1

Po prvom zápase v skupine nám nebolo príliš veselo, ale dokázali sme chlapcom vštepiť myšlienku, že ak si budú na sto percent plniť na ihrisku svoje povinnosti, tak v ďalších zápasoch uspejú a to, čo bolo v prvom zápase, sa už nezopakuje. Bolo treba zlepšiť hlavne nasadenie hráčov na ihrisku, čo sa im aj podarilo a postarali sa o dve dôležité víťazstvá, ktoré ich posunuli do semifinále z prvého miesta v skupine. V semifinále nás čakal súper zo ZŠ Dubová z Bratislavy. Že to nebude ľahký zápas, sme zistili už počas štyroch minút, keď sme zrazu prehrávali 3 : 0. Našťastie sa chlapci vzchopili a vrátili sa k výkonom z predošlých zápasov a do polčasu bolo 3 : 2. V druhom polčase sme súpera takmer nepustili na našu polovicu, neustále sme vyvíjali tlak na súperovu bránu a zaslúžene sme zvíťazili 3 : 5 a postúpili do finále…

Semifinále: ZŠ Dubová (BA) : ZŠ Štúrova  3 : 5
   góly: Mošovský 3, Haramia 2

Vo finále sme sa stretli so ZŠ Za kasárňou z Bratislavy, ktorá bola miernym favoritom zápasu, ale my sme nastúpili s odhodlaním vyhrať a nič iné nás ani nezaujímalo. Vedeli sme, že sme v útoku veľmi silní a keď si budeme plniť  povinnosti aj v obrane, tak uspejeme aj v tomto zápase. Chlapci pristúpili k tomuto zápasu veľmi koncentrovaní, nakoniec ho zvládli a po víťazstve 4 : 2 mohli oslavovať postup na Majstrovstvá Slovenska v Nitre o dva týždne.

Finále: ZŠ Štúrova : ZŠ za Kasárňou (BA)  4 : 2
  góly: Haramia 3, Mošovský 1

Našu školu reprezentovali Rastislav Haramia, Erik Mangera, Filip Mošovský, Jozef  Halcin, Sinisha Kubovič, Martin Žáček, Juraj Bača, Jakub Ševera, Marek Polák a Alexander Klimčík. Obrovská pochvala patrí všetkým hráčom za ukázané výkony, najväčšou mierou sa pod to podpísal Rastislav Haramia, ktorý strelil v priebehu turnaja jedenásť gólov, z toho tri priamo vo finále, čím si vybojoval cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja.

Nesmiem určite zabudnúť na pomoc rodičov a trénerov v jednej osobe, pána Haramiu a pána Kuboviča, ktorí odkaučovali turnaj a výraznou mierou sa podpísali pod tento úspech. No a určite sa musím poďakovať aj všetkým rodičom, ktorí počas pracovného dňa nemali problém nás odviesť na turnaj a celý čas nás búrlivo povzbudzovali. Patrí im veľká vďaka, lebo aj oni sa výraznou mierou podpísali pod tento úspech ako náš šiesty hráč.

 

Text: Peter Ondruš

Foto: slavia.cz

 

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok