6. 8. 2012
Fun rádio DOHODA pritiahla 7500 návštevníkov! - aktualizované

Malacky zažili v sobotu 4. augusta jeden z najväčších letných žúrov na Slovensku. Po niekoľkých rokoch zožalo práve v našom meste festivalové podujatie nebývalý úspech a privítalo podľa organizátorov približne 7500 návštevníkov. Fun rádio Dohoda sa počas leta koná v štyroch mestách na Slovensku a tento rok po prvý raz  zavítala aj do srdca Záhoria – do Malaciek. Fun rádio Dohoda 2012 v prekrásnom prostredí Zámockého parku priniesla smršť skvelých koncertov, obľúbených moderátorov Adelu a Sajfu, ktorí nielenže ľudí zabávali, ale rozdávali žiadané „dohoďácke“ tričká, zapájali mládež do vtipných súťaží, pozývali na atrakcie a ponúkali prekvapenia.

Vlnu skvelej hudby odpálilo zoskupenie s názvom Alias, ďalej vystúpil Tučnolist, Zoči voči, fanúšikov dostala do varu aj známa zostava A.M.O. Svojimi reklamnými gagmi, ale samozrejme aj skvelým hudobným vystúpením pobavil Marián Čekovský s kapelou. A v line-upe nechýbali ani HEX, Zuzana Smatanová, Gladiator, IMT Smile, Polemic a Majk Spirit, ktorí hýbali nekončiacim davom fanúšikov.

Organizátori Dohody sú vďační mestu za príjemné prostredie a otvorené dvere v Malackách. „Sme nadšení z prostredia i z ľudí, z toho, že mládež sa zabáva kultúrne a dáva nám najavo radosť z toho, že sme tu,“ povedal Julo Viršík z HIT production, spol. s r. o., ktorá venovala mestu šek vo výške 1000 eur na obnovu Malackého kaštieľa. Z rúk Jula Viršíka ho prebral primátor mesta Jozef Ondrejka. V krátkom príhovore vyjadril radosť, že sa ľudia bavia a tešia sa, že festival sa koná u nás v Malackách. „Želám vám príjemnú zábavu a dokážme všetkým, že kultúra do Zámockého parku patrí,“ povedal pred odchodom z tribúny. Prekvapením pre návštevníkov bol veľkolepý ohňostroj, ktorý sa spustil pred jedenástou hodinou.

Diskotéku, ktorú po druhej hodine rannej odpálil  DJ Milan Lieskovský, prekazila búrka, ktorá zároveň vyhnala všetkých návštevníkov zo Zámockého parku a trvala až do rána. Ako to už býva, po festivale zostal trávnik pokrytý  plastovou nádielkou. Organizátori s bohatými skúsenosťami však na to boli pripravení. V nedeľu popoludní bola tribúna zložená, po stánkoch ani chýru a park uprataný a v pôvodnom stave. Akoby sa nám Dohoda len snívala… Ešteže nám ju pripomenú početné fotografie a príjemné spomienky!

Viac fotografií nájdete na našom facebookovom profile malacky.sk

Správu dopĺňame o aktualizovaný počet návštevníkov a oficiálne vyjadrenie zo strany organizátorskej agentúry HIT Produktion, spol. s r. o.

Až v pondelok 6. 8. popoludní sme od organizátorov dostali upresnené informácie o počte návštevníkov. Podľa odhadov priamo na mieste diania v čase, keď bol areál najväčšmi zaplnený, sa hovorilo o počte 5000 osôb. Odhad mohol byť reálny, no po sčítaní celkového množstva náramkov všetkých farieb vrátane organizátorov, partnerov, účinkujúcich a personálu predajných stánkov vychádza počet návštevníkov na neuveriteľných asi 7500 ľudi! Je to číslo, z ktorého sa mnohým zakrúti hlava, ale pripomíname ešte raz, títo ľudia sa na koncertoch vystriedali postupne a také množstvo ľudí sa na mieste nikdy nenachádzalo odrazu!

A na záver odkaz Malačanom od nadšených organizátorov: “Ďakujeme mestu Malacky za skvelú spoluprácu a za moznosť ísť s našou akciou do nádherných priestorov Zámockého parku. Myslíme si, že tá odvaha sa mestu vyplatila, ľudia z Malaciek i širokého okolia dostali krásnu akciu a ukázali, že sa vedia skvele zabávať. Aj účinkujúci boli priestorom nadšení a nešetrili chválou. Tak ako sme sa zaviazali v zmluve, v nedeľu popoludní  bol priestor, kde bola akcia, vyčistený a poupratovaný. Sme presvedčení, že sa do Malaciek opäť vrátime a veríme, že spolu s mestom zdvihneme latku ešte vyššie.“

Text, foto: N. Slobodová/T. Búbelová

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok