8. 10. 2021
Filatelisti obnovili činnosť, obrovský úspech M. Habu
Po vyše ročnej prestávke sa v septembri uskutočnila zberateľská burza. Tešili sa všetci zberatelia bankoviek, mincí, pohľadníc a ďalšieho zberateľského materiálu, ale najmä členovia Klubu filatelistov ZSF 52 -32 v našom meste. Filatelisti sa opäť začali stretávať od júna v budove bývalého mestského úradu na Radlinského ulici. Počet členov klubu sa nemení, i keď by radi medzi sebou privítali aj nových záujemcov.
V septembri začal opäť pracovať v priestoroch ZŠ Dr. Dérera  krúžok mladých filatelistov, ktorý má momentálne 10 členov. V minulosti už zaznamenali niekoľko dobrých umiestnení v celoslovenskom finále filatelistickej olympiády, no a v tomto roku sa dostavil úspech najväčší. Po viac ako 20 rokoch sa na celoslovenskej výstave s medzinárodnou účasťou v Nitre objavil exponát z Malaciek. Volá sa Európske krajiny a oblasti Európy po roku 1950 a Martin Haba zaň získal striebornú medailu.
Na jesennej zberateľskej burze mal premiéru ďalší poštový lístok zo série Malacky dnes, ktorý zobrazuje materskú školu na Rakárenskej ulici. Na december sa pripravuje lístok s vyobrazením Božej muky na Brnianskej ulici. V apríli budúceho roka by mal vyjsť už 50. poštový lístok zo spomínanej série. 
Veríme, že 11. decembra sa opäť stretneme na zimnej zberateľskej burze.

Text: A. Pašteka, foto: M. Haba


Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok