9. 9. 2011
Festival ZNH privíta Latináka aj Jakaba

Od 29. septembra do 2. októbra 2011 sa Malacky už piatykrát zaplnia hercami. Festival Zejdeme sa na hambálku prinesie aj tentokrát bohatú nádielku divadelných žánrov.

Na javiskách malackého kina a Spoločenského domu MCK sa v rámci festivalu predvedú známe tváre z obrazovky, vynikajúce divadelné osobnosti, ochotnícki herci plní nadšenia, aj najmenší začínajúci divadelníci. Najväčším divadelným lákadlom bude nepochybne Divadlo Astorka Korzo 90, ktoré k nám privedie Lukáša Latináka, Róberta Jakaba, Mariána Miezgu a Juraja Kemku. Zoznam výborných hercov sa však ani zďaleka nekončí. Judita Hansman, ktorú si môžete pamätať z Ordinácie v ružovej záhrade alebo zo seriálu Odsúdené, sa predstaví v hre Prešporského divadla, s Túlavým divadlom sa k nám zatúla Lucia Rózsa Hurajová či Kamil Mikulčík a s Divadlom Arteatro k nám príde Martin Mňahončák, ktorého isto poznáte ako doktora Burgera z Ordinácie. Svoje herecké schopnosti predvedú v rámci Zejdeme sa na hambálku aj ochotníci – pricestujú k nám herci z Hriňovského divadla a z Čiech Divadlo SemTamFór. Samozrejme, nebude chýbať ani domáce Divadlo na hambálku a predstavenia mladých hercov z LDO ZUŠ, Gymnázia F. Assiského a Štúdia mladých DNH. Priestor bude venovaný aj predstaveniam pre deti a študentov. V sprievodnom programe sa môžete tešiť na výstavu divadelných kostýmov, workshopy a večerné koncerty.
Vstupenky na festival Zejdeme sa na hambálku budú v predaji v malackom kine od 1. septembra. Generálnym partnerom festivalu je firma KRAJN, kvalitný dodávateľ stavebného materiálu. Festival bude realizovaný aj s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.
Viac informácií o pripravovanom programe nájdete na www.divadlonahambalku.sk

(dnh)

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok