11. 9. 2013
Festival Zejdeme sa na hambálku štartuje už dnes!

Pripravili sme pre vás niekoľko vychytávok, ktoré sa oplatí na tohtoročnom festivale Zejdeme sa na hambálku určite vidieť a zažiť.

Do divadla príde horor!
Žena, Pánboh, čertisko a sedem zakliatych je inscenácia, ktorú nám príde do Malaciek predviesť Staré divadlo Nitra. Hra obsahuje nielen situačné a dejové napätie, ale aj slovný a inscenačný humor, výbornú scénickú hudbu a nápaditú scénografiu. Príďte sa pozrieť do kina v piatok 13. septembra o 18:00 h a zistíte, či napokon žena našla vytúženú lásku… Vstupné: 6 €.

Chcete si vyskúšať herectvo?
Jedinečnú príležitosť budete mať na Improlige o veľký hambál, čo je súťaž v divadelnej improvizácii, ktorá sa uskutoční v piatok 13. septembra o 22:30 h v Spoločenskom dome MCK. Prihlášky budú všetkým záujemcom k dispozícii počas festivalu, neváhajte sa zapojiť! Odmenou vám môže byť nielen cenná trofej, ale aj neutíchajúci potlesk. Ak však javisko predsa len nie je to pravé miesto pre vás, môžete sa prísť pozrieť a pobaviť aspoň do hľadiska, ste srdečne vítaní! Navyše tento rok sa môžete tešiť počas improligy aj na minikoncert speváckych talentov z Divadla na hambálku, takže o zábavu bude postarané. Vstup je voľný.

Živé sochy, choduliari aj vtipná kaša
V sobotu 14. septembra sa od 9:00 do 17:00 h premení parkovisko od Floriána ku kinu na jedinečný Hambáljarmok. Tentokrát sa oplatí prísť na návštevu hladný, pretože pre všetkých návštevníkov bude pripravená hambálkovská vtipná kaša. Podávať sa bude zadarmo, pričom sa spoločnými silami pokúsime o zápis do Knihy rekordov Slovenska v jedení krupicovej kaše. Okrem toho sa môžete tešiť na bohatý program pre malých aj veľkých – nebudú chýbať rozličné súťaže, zábavné hry, tvorivé dielne, fotenie, divadelné predstavenia, hudba, živé sochy, choduliari, hambálkovci v kostýmoch a čajovňa na terase kina. Vstup na celý Hambáljarmok je voľný.

Bombová akčná komédia
A to doslova! Tri letušky a jeden pilot z odlišných leteckých spoločností sa rozhodli vyriešiť svoje finančné problémy malou jednorazovou brigádou – bombovým útokom na súkromné lietadlo zbohatlíka. Podarí sa im vykonať takmer dokonalý zločin? Dozviete sa už 14. septembra o 21:00 h v Spoločenskom dome, kde nám predvedie akčnú komédiu S hlavou v oblacích české profesionálne divadlo Do houslí. Vstupné: 6 €. 

Nočná ohňová šou
Pod názvom Duo Aratron Aspis sa skrýva odvážny mladý pár, ktorý sa venuje žonglovaniu, hltaniu ohňa aj „fakírovaniu“. Ohňovú šou tohto šikovného dua, ktoré môžete poznať tiež z talentovej súťaže, si vychutnáte, ak prídete v sobotu 14. septembra o 23:00 h pred Spoločenský dom MCK. Vstup je voľný.

Viac informácií o festivale nájdete na www.divadlonahambalku.sk.

Šiesty ročník Zejdeme sa na hambálku je podporený z Nadačného fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis. Partnermi festivalu je Ministerstvo kultúry SR a Raiffeisen bank. Organizátorom je Mestské centrum kultúry v Malackách a Divadlo na hambálku.

-ts-

 

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok