14. 9. 2021
Festival Zejdeme sa na hambálku je späť!
Po prestávke sa opäť „zejdeme“ na divadelnom festivale v Malackách. Od stredy 22. septembra do soboty 25. septembra sa môžete tešiť na príval divadelného umenia a dobrej zábavy. Nebude chýbať ani obľúbený divadelný jarmok na nádvorí malackého kaštieľa.

13. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku otvorí domáci súbor Divadlo na hambálku so svojou prvotinou Ženský zákon v záhoráčtine. Túto obľúbenú komédiu v úprave bratov Moravčíkovcov hrávajú malackí ochotníci už 19. rok. Na festivale sa predstaví aj ďalšia stálica, Túlavé divadlo s titulom Štvrtá tretina. Diváci sa môžu tešiť na kabaretné predstavenie komediálneho dua Jakub Nvota a Kamil Žiška, ktorí sa budú venovať pre divadlo trošku netypickej téme – športu.
Piatkový program bude patriť herečkám z Divadla DIVA Bratislava. Andrea Karnasová, Bibiana Ondrejková a Andrea Zimányi-Profantová predvedú úspešnú hru chorvátskeho autora Mira Gavrana Všetko o ženách. Toto predstavenie je sondou do ženskej duše – nahliadne do ženských životov od škôlky až po dôchodok.
Čerešničkou festivalu bude obľúbený Hambáljarmok, ktorý sa bude konať v sobotu 25. septembra od 14.00 do 22.00 h na nádvorí malackého kaštieľa. Divadelný jarmok sa tentoraz spojí s ďalším obľúbeným podujatím, bábkovým festivalom Bábkové žihadlenie. Sobota tak prinesie zábavu pre malých aj veľkých. Pre deti budú pripravené tri predstavenia od súborov z Prahy, Anima Candida Praha (Kde prespávajú rozprávky), Bilbo Compagnie Praha (Maringotka) a Basta-fidli Praha (Princezná z obrázku). Nebudú chýbať ani chodúliari, žongléri, tvorivé dielne, detské hry či hambálkovská „ftipná“ kaša. Dospelých divákov zabaví zázračný divadelný hambálkomat a možno príde aj Elvis Presley. Vstup na sobotňajší program je voľný.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 13. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku sa budú dať kúpiť osobne v pokladni kina alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk. Keďže sa zatiaľ nevie, aké opatrenia budú platiť v Malackách v čase festivalu, predpredaj sa začína až 17. septembra. Kto si chce vstupenky zabezpečiť v predstihu, môže napísať mail na mck@mckmalacky.sk. Podujatie sa koná podľa platných epidemiologických opatrení. Festival sa uskutoční vďaka finančnej podpore Mesta Malacky a Bratislavského samosprávneho kraja a Nadácie ZSE. 

MCK Malacky

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok