30. 8. 2023
Festival MALAROCK 2023 je za rohom!

V sobotu 2. septembra 2023 sa na nádvorí Pálffyovského kaštieľa v Malackách bude konať 5. ročník Festivalu Malarock. Vítaní sú všetci milovníci nezávislej hudobnej scény. V programe sa už tradične predstavia alternatívne kapely z Čiech a zo Slovenska.

Program festivalu otvorí mladá slovenská hudobníčka Christina Mantis s kapelou, ktorá predstaví svoj šťavnatý set nabitý rock’n’rollom a punkom s vintage prvkami, bosými nohami či charakteristickým zamatovým sakom so štipkou špinavej elegancie. Nasledovať ju bude kapela Digästorcie – pomerne čerstvý, jednoznačne však ambiciózny projekt študentov VŠVU z Bratislavy. Ich tvrdý a polyštýlový zvuk spolu s elektrizujúcim ženským vokálom sa dostane nejednému poslucháčovi intenzívne pod kožu a zanechá na tele zimomriavky. Do tretice sa predstaví český multiinštrumentalista a spevák, solitér a výtržník, ktorý strávil posledných 30 rokov života v Mohavskej púšti a na juhu Francúzska, Koonda Holaa. Na konte má úctyhodných 11 albumov, ktoré sa pohybujú na pomedzí psychedelického bluesu, mystického country, westernu a „world music zo sveta, ktorý ešte neexistuje“. Jeho živé vystúpenia sú svetovým unikátom, ktorý treba aspoň raz za život vidieť a počuť naživo. Line-up festivalu uzatvára známa brnenská partička Panoptikum. Táto psychadelická surfrocková jazda s českými textami, ale tiež divadelnosť plná nečakaných zvratov a momentov, ktoré z hlavy len tak nedostanete, poriadne zahýbe bokmi všetkých návštevníkov. Chlapci zahrajú skladby z ich najnovšieho albumu Mantichora, na ktorom sa ako špeciálny hosť podieľal aj český herec a dabingová legenda Ladislav Županič alias český Clint Eastwood.

Tešiť sa môžete aj na pestrý sprievodný program. Priamo vnútri historického kaštieľa sa bude premietať pásmo animovaných filmov z prestížneho festivalu Fest Anča 2023, kde môžu prísť návštevníci na chvíľu vypnúť. Ďalej uvidíte kuriózne vystúpenie mladých českých umelcov Eleny Pecenovej a Dominika Bárta, ktoré pozostáva z čítania autorskej poézie v kombinácii s hudobným doprovodom živých syntetizátorov. Okrem toho sú pre návštevníkov pripravené komentované prehliadky výstavy Potomnosť je bez konca malackého rodáka Mareka Burcla, zaujímavé prednášky na rôzne témy, komentované prehliadky Pálffyiovského kaštieľa (špeciálna nočná prehliadka) a iné. Na mieste bude aj občerstvenie.

Vstupenky:

  • predaj iba na mieste
  • dospelí 7 €
  • študenti 5 €
  • deti do 15 rokov, ZŤP a dôchodcovia zdarma

Príďte si užiť rodinnú atmosféru festivalu nášho mikrofestivalu. Tešíme sa na vás!


M. Kmec

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok