6. 2. 2012
FESTIVAL JEDEN SVET V MALACKÁCH

Už dnes a zajtra (6. a 7.2.) si môžete v malackom kine pozrieť dokumentárne filmy  z festivalu Jeden svet.

Festival je jediným kultúrno- vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudsko- právnymi a globálnymi témami.

Festival sa konal 29. 11. až 4.12.2011 v Bratislave a navštívili ho tisíce ľudí. Teraz putuje po Slovensku.V Malackách máme možnosť pozrieť si tieto filmy:


Pondelok 6.2.

Teraz ťa máme radi
19:00h
Slovensko, 2010, 47min. Réžia: Zuzana Líšková, Peter Hodál, sekcia: Slovenský film

Dokument o slovenských parlamentných voľbách 2010 zachytáva atmosféru mítingov hlavných politických strán. Kombinácia humoru, tragédie a trápnosti, mix hudobných žánrov a neartikulovaných verbálnych prejavov v hlavnej úlohe s politikmi platenými z našich daní.

Slovenská krčma
20:00h
Slovensko, 20, 53min, réžia: Peter Kerekes, skcia: Slovenský film                                                              

Aj v živote slovenských filmárov a slovenských filmov zohráva krčma svoje dôležité miesto. Odjakživa bola nielen miestom stretávania sa priateľov, ale aj zdrojom inšpirácií, najrôznejších konfliktov a dramatických situácií

Cameroun, sortir du nkuta
21:00h
Francúzsko, 2009, 52min, české titulky, réžia: Céline Metzger, sekcia: Cesty ku slobode                            

Roku 1972 nadobudol v stredoafrickom Kamerune platnosť zákon umožňujúci trestať homosexualitu až 5 rokmi väzenia. V roku 2006 miestna bulvárna tlač zverejnila zoznam 50 ľudí z najvyšších vrstiev „podozrivých z homosexuality”, na ktorom bola aj polovica členov vlády. Pre spoločnosť to bol šok, verejná mienka mala do tej doby o tabuizovanej téme jasno: V Kamerune predsa žiadni homosexuáli nie sú!

Addis a Daniel: Ukradnuté detstvo
22:00h
Etiópia / Česká republika, 2010, 28min, české titulky, réžia: Yeneakle Tamrat, sekcia: Cesty ku slobode

Dokument približuje na príbehoch dvoch mladých ľudí, ako ľahko je možné stať sa obeťou obchodu s ľuďmi. S vidinou lepšieho života a za tichého súhlasu rodiny, ktorá je obvykle v bezvýchodiskovej životnej situácii, končia deti v tkáčskych dielňach či na ulici, kde sú nútené predávať svoje telo.

Utorok 7.2.

Kúpil som dažďový prales
19:00h
Švédsko, 2010, 58min, české titulky, réžia: Helena Nygren, sekcia: Ekoaktivizmus                                    

Keď mal Jacob Andrén osem rokov, zapojil sa rovnako ako státisíce švédskych školákov do zbierky na záchranu dažďových pralesov. Vybrané peniaze boli vtedy odoslané do Latinskej Ameriky, kde za ne mal byť kúpený kus dažďového pralesa, a tým zachránený pred vyrúbaním. Po dvadsiatich rokoch sa Jacob rozhodol, že sa pokúsi vypátrať, či finančné prostriedky naozaj dorazili na miesto určenia.

Manželka za päťdesiat oviec
20:00h
Švédsko, 2010, 52min, české titulky, réžia: Nima Sarvestani, sekcia: Ženské svety

Mnohí afganskí muži vyznávajú radikálny Islam a uctievajú tradíciu obchodu s manželkami mladšími o generácie, s ktorými niekedy nezachádzajú lepšie než so psami. To je tiež prípad šestnásťročnej Sabere,

Solartaxi
21:00h
Nemecko, 2010, 68min, české titulky, réžia: Erik Schmitt, sekcia: Ekoaktivizmus

Ako malý chlapec si Louis Palmer nakreslil do zošita auto na slnečný pohon. Jeho snom bolo obísť v ňom celý svet. Po dvadsiatich rokoch sa už ako učiteľ na základnej škole vo švajčiarskom Luzerne k svojmu snu vrátil.

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok