3. 4. 2017
FC Malacky tesne podľahol Devínskej Novej Vsi
Malackí futbalisti v nedeľňajšom stretnutí 19. kola III. ligy BFZ doma tesne prehrali s Devínskou Novou Vsou 2:3. Pred 20. kolom, ktorého stretnutie odohrajú budúcu nedeľu na ihrisku poslednej Kráľovej pri Senci, zostávajú na 11. priečke.
    Stretnutie prinieslo dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom dejstve sme sa okrem nepremenenej penalty hostí, ktorú v 38. minúte zlikvidoval Martin Preis, väčšieho vzruchu na oboch stranách nedočkali. Domáci sa dostali len do zopár náznakov, hostia boli aktívnejší, ale rovnako si nevytvorili žiadne vyložené šance z hry. Malačania mali problém s disciplínou, keďže ich hráčom rozhodca udelil len v prvom dejstve tri žlté karty. Do šatní sa odchádzalo za stavu 0:0.
    Až prekvapivo divoká bola druhá polovica zápasu. Hosťom z Devínskej Novej Vsi sa podarilo otvoriť skóre krátko po návrate zo šatní, keď sa v 51. minúte pred bránou Malaciek presadil Jozef Lacko. Druhú ranu uštedril tím hostí o 7 minút. Perfektne umiestnená strela Maroša Piláta k žrdi z ideálnej pozície znamenala dvojgólový náskok hosťujúceho mužstva. Malackí futbalisti boli v tejto fáze zápasu zrelí na uterák, ale tréner Dušan Rupec takticky striedaniami zasiahol do nepriaznivého vývoja. Nasadením ofenzívnejších hráčov Denisa Michalka a Tomáša Čikoša hra Malaciek ožila, čo prinieslo výsledok v 75. minúte. Po faule na jedného z prenikajúcich hráčov FC Malacky bola nariadená penalta, ktorú Miroslav Beňa s prehľadom premenil. Domácich kontaktný gól nabudil a dokonca sa dočkali aj rýchleho vyrovnania. V 76. minúte, len zopár sekúnd po góle na 1:2, sa lopty v okolí šestnástky Devínskej Novej Vsi zmocnil Peter Haľko a tvrdou, umiestnenou strelou vyrovnal na 2:2. Hostia ale nakoniec strhli zápas vo svoj prospech, v 84. minúte bol nariadený druhý pokutový kop na ich strane. Andrej Hrdlička z bieleho bodu prekonal Martina Preisa a Devínska Nová Ves sa dostala do rozhodujúceho vedenia. Nič na výsledku nezmenil už ani brankár Malaciek, ktorý sa vydal v nadstavenom čase do šestnástky súpera, ale v dobrej pozícii minul.
    Najbližší zápas odohrá FC Malacky v nedeľu v Kráľovej pri Senci, doma ich o dva týždne (nedeľa 16. apríla 17:00) čaká ťažký súper z Tomášova.

FC Malacky – Lokomotíva Devínska Nová Ves 2:3 (0:0)
Góly:
75. Miroslav Beňa (11 m), 76. Peter Haľko – 51. Jozef Lacko, 58. Maroš Pilát, 84. Andrej Hrdlička (11 m)
Zostava Malaciek: Martin Preis – Jaroslav Zváč, Peter Mikula (C), Pavol Uhrinec, Lukáš Rupec (Tomáš Čikoš) – Matej Režný, Pavol Michalovič, Miroslav Beňa – Peter Haľko, Rastislav Havlík (Miroslav Išunin), Róbert Kuklovský (Denis Michálek)

Text a foto: M. Binčík
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…