25. 2. 2010
Embitron je už v malackej nemocnici
Nadácia Pro Malacky prispela  ku koncu decembra minulého roku sumou 3 000 €  malackej nemocnici na zakúpenie špeciálneho rehabilitačného prístroja pod názvom Embitron. Tento prístroj je určený na multiefektívnu distančnú elektroliečbu.

,,Je vhodný najmä pre deti a starších ľudí, pretože ide o bezkontaktnú formu liečby,“ tvrdí primárka fyziatricko-rehabilitačného oddelenia MUDr. Helena Lesayová. Pacienti sa tak vyhnú častokrát nepríjemnému  prikladaniu elektród a nastavovaniu intenzity prúdenia elektriny. Používa sa  najmä na poúrazovú rehabilitáciu, ale aj pri ochoreniach nervov, urýchľuje a napomáha hojivým procesom.

Embitron je mimoriadne mobilný. Umožní vykonávať rehabilitáciu priamo na lôžkach pacientov nemocnice. Medzi jeho pozitíva patrí aj možnosť aplikovať liečbu aj cez odev alebo cez sadru či ortézu. Rehabilitácia tak môže nastúpiť oveľa skôr, už pri samotnom procese hojenia, čo zvyšuje kvalitu starostlivosti o pacienta, ale aj urýchlenie jeho následného začlenenie späť do bežného života.

Nemocnica prístroj zakúpila koncom mesiaca január a doteraz si jeho účinky overilo minimálne desať pacientov denne. Ako nám povedala  primárka MUDr. H. Lesayová,  pacienti chvália nielen samotný proces rehabilitácie, ale aj jeho účinky, ktoré pomáhajú zbavovať sa najmä bolestí. Terapia pomocou Embitronu je plne hradená zdravotnými poisťovňami a dostupná klasickou formou odporúčania cez všeobecného lekára alebo lekára špecialistu.

/iša/ foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok