25. 10. 2017
EKOTOPFILM v Malackách: najlepšie dokumentárne filmy a beseda s tvorcami filmu Nesmrteľný les

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prichádza aj tento rok do Malaciek. Stretneme sa v piatok 27. októbra v kine Záhoran. Program sa začína predpoludním JUNIOR FESTIVALOM, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl.
O 16. hodine festival pokračuje programom určeným pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, kde žije, určite privíta päť dokumentárnych filmov – víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Snímky atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí.
Program obohatí sekcia „mimo plátna“ s tvorcami filmu Nesmrteľný les. Jeho režisér Erik Baláž  prostredníctvom svojho filmu Strážca divočiny a knihy Posledná pevnosť prispel k ochrane Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách. Povzbudený úspechom sa rozhodol pokračovať ďalej. Prostredníctvom autentických záberov sa chalani z Arolla Film snažia sprostredkovať nadšenie pre divú prírodu širokej verejnosti a prispieť k ochrane konkrétnych území. Do Malaciek prídu predstaviť film Nesmrteľný les, druhý z tatranskej trilógie. Zároveň porozprávajú o špecifikách nakrúcania v divej prírode.

Vstup na festival je ZADARMO.
Viac info na
: www.ekotopfilm.sk

Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok