25. 10. 2017
EKOTOPFILM v Malackách: najlepšie dokumentárne filmy a beseda s tvorcami filmu Nesmrteľný les

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prichádza aj tento rok do Malaciek. Stretneme sa v piatok 27. októbra v kine Záhoran. Program sa začína predpoludním JUNIOR FESTIVALOM, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl.
O 16. hodine festival pokračuje programom určeným pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, kde žije, určite privíta päť dokumentárnych filmov – víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Snímky atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí.
Program obohatí sekcia „mimo plátna“ s tvorcami filmu Nesmrteľný les. Jeho režisér Erik Baláž  prostredníctvom svojho filmu Strážca divočiny a knihy Posledná pevnosť prispel k ochrane Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách. Povzbudený úspechom sa rozhodol pokračovať ďalej. Prostredníctvom autentických záberov sa chalani z Arolla Film snažia sprostredkovať nadšenie pre divú prírodu širokej verejnosti a prispieť k ochrane konkrétnych území. Do Malaciek prídu predstaviť film Nesmrteľný les, druhý z tatranskej trilógie. Zároveň porozprávajú o špecifikách nakrúcania v divej prírode.

Vstup na festival je ZADARMO.
Viac info na
: www.ekotopfilm.sk

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok