25. 6. 2021
Ekotémy budú súčasťou Kultúrneho leta
Ako už tradične, aj tento rok organizuje Mestské centrum kultúry (MCK) letný kultúrny program. Na svoje si prídu milovníci hudby, histórie, literatúry, filmov, remesiel, divadla pre deti alebo aj ekológie. Práve jej je venované podujatie v rámci malackého Kultúrneho leta s názvom Zelené besedy v kaštieli, ktoré sa budú týkať aktuálnych envirotém. Konať sa budú na nádvorí Pálffyovského kaštieľa v júni (30. júna), júli (27. júla) a auguste (31. augusta).
  Prvá beseda prebehne už v stredu 30. júna o 20.00 h. Hosťom bude Adam Greif, klimatický aktivista a zakladateľ klimatického zoskupenia v Malackách. Reč bude o globálnom otepľovaní, ktorého dopady pociťujeme čoraz intenzívnejšie aj v súčasnosti. Okrem toho bude po diskusii (o 21.00 h) nasledovať premietanie dokumentu o mladej švédskej aktivistke Gréte Thunbergovej s názvom I am Greta.
Nasledujúca beseda sa koná v utorok 27. júla o 19.00 h. Pozvanie prijali členovia lokálnej ekoskupiny dobrovoľníkov Malackí Zberači. Nosnou témou je dobrovoľníctvo v prospech prírody. Počas nej hostia priblížia možné enviroaktivity, ktorými vie každý z nás pomôcť prírode.
Posledná debata je naplánovaná na utorok 31. augusta o 19.00 h. O potrebe pestrosti krajiny, o tom, že včely nie sú jedinými opeľovačmi a o biodiverzite (rozmanitosti živočíšnych a rastlinných druhov) príde porozprávať zoológ Slovenskej akadémie vied Marek Semelbauer. 
Na podujatia pozývame všetkých nadšencov ochrany životného prostredia, ale aj tých, ktorí by sa chceli dozvedieť viac o aktuálnych ekologických témach. Na všetky tri besedy je vstup voľný. Na premietanie filmu je potrebné zakúpiť si lístok, ktorého cena sú 3 eurá. 

 
Udalosť na Facebooku – Zelené besedy v kaštieli
 
 
P. Arpášová

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok