6. 3. 2014
Echo a kamera pomohli mestským policajtom zmariť pokus o vniknutie do kaštieľa

V sobotu 1. marca okolo 17.30 h stála služba mestskej polície v Malackách prijala telefonický oznam, že sa dvaja muži pokúšajú dostať do malackého kaštieľa. Kopali do hlavnej brány a z múrika sa snažili dostať dnu cez okno vľavo od brány, pričom ho najprv rozbili. Počas presunu hliadky MsP, ktorá privolala na pomoc aj hliadku Obvodného oddelenia PZ v Malackách, stála služba cez kamerový systém sledovala činnosť pred kaštieľom.

Kamera zachytila jedného z dvojice vo chvíli, keď z múrika na pravej strane rozbíjal najbližšie okno. „V čase nášho príchodu už mladí muži vo veku 28 a 32 rokov na bicykloch odchádzali smerom k Zámockej vinárni. Každá hliadka si zobrala na starosť jedného z dvojice mužov,“ povedala policajtka, ktorá sa osobne na zásahu zúčastnila, zastavila a legitimovala páchateľa, ktorý sa snažil vyhovárať.

Usvedčil ho až záznam z kamery inštalovanej v okolí kaštieľa len pred pár mesiacmi. Muž (32), ktorý okno dokázateľne rozbil, je z Malých Levár a v čase vykonania skutku bol pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti incident vyriešili na mieste blokovou pokutou vo výške 30 eur. „Údaje a iniciály sme však nahlásili aj mestskému úradu, aby si neskôr mohol vymáhať financie, ktoré bude potrebné vynaložiť na opravu vzniknutých poškodení,“ spresnila mestská policajtka.

Text: -tabu-; Foto: -msp-

 

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok