18. 11. 2015
Dvakrát bronz z krajského kola v cezpoľnom behu

V krajskom kole v cezpoľnom behu žiakov ZŠ a študentov SŠ, ktoré sa uskutočnilo na dostihovej dráhe v Starom háji v Bratislave, vybojovali žiaci okresu Malacky dve bronzové medaily.

O prvú sa postarala žiačka ZŠ Obchodná, Zohor, Emma Hubeková, druhý bronz pridal Marek Havlík (ZŠ Záhorácka, Malacky). Obaja o svojom úspechu rozhodli výborným finišom. Medzi stredoškolákmi najlepšie obstál Jakub Kopiar (Gymnázium Malacky), ktorý v kategórii študentov finišoval na 8. mieste.

V súťaži družstiev, ktorá sa hodnotí na základe súčtu umiestnení prvých dvoch členov družstva v celkovom poradí, sa spomedzi škôl nášho okresu najviac darilo ZŠ Záhorácka. Jej žiakov klasifikovali na 4. priečke.
 

Z výsledkov:
Staršie žiačky (1 600 m) – súťaž jednotlivcov

1. Elena Dušková (Gymnázium Matky Alexie, Bratislava) – 6:19
…3. Emma Hubeková (ZŠ Obchodná, Zohor) – 6:28
…10. Mária Šimeková (Gymnázium, Malacky) – 6:58
…24. Linda Michalovičová (Gymnázium, Malacky) – 7:57
…27. Karin Jursová (Gymnázium, Malacky) – 9:02

Žiačky – súťaž družstiev
1. ZŠ s MŠ Za kasárňou, Bratislava (Paulína Vlčáková, Nina Bábska, Elena Psotová)
…7. Gymnázium, Malacky (Mária Šimeková, Linda Michalovičová, Karin Jursová)

Starší žiaci (3 200 m) – súťaž jednotlivcov
1. Nicolas Pochylý (ZŠ Kalinčiakova, Bratislava) – 12:01
…3. Marek Havlík (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 12:04
…14. Matúš Kuma (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 12:48
…17. Timotej Vasaráb (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 12:58

Starší žiaci – súťaž družstiev
1. ZŠ Kupeckého, Pezinok (Medard Féder, Matej Patoprstý, Martin Šipoš)
…4. ZŠ Záhorácka, Malacky (Marek Havlík, Matúš Kuma, Timotej Vasaráb)

Študentky (3 200 m) – súťaž jednotlivcov
1. Petra Turčeková (Gymnázium Hubeného, Bratislava) – 13:10
…18. Terézia Ikrényiová (Gymnázium, Malacky) – 17:52
…19. Veronika Rybáriková (Gymnázium, Malacky) – 17:56

Študentky – súťaž družstiev
1. Gymnázium Hubeného, Bratislava (Lucia Biliková, Petra Kerdíková, Petra Turčeková)
…7. Gymnázium, Malacky (Terézia Ikrényiová, Veronika Rybáriková)

Študenti (4 800 m) – súťaž jednotlivcov
1. Matúš Kozlovský (Gymnázium L. Novomeského, Bratislava) – 16:57
…8. Jakub Kopiar (Gymnázium, Malacky) – 18:28
…26. Richard Ján Janotka (Gymnázium, Malacky) – 22:14

Študenti – súťaž družstiev
1. SŠ Gymnázium J. Hronca, Bratislava (Filip Sollár, Peter Simon, Dávid Žigo)
…6. Gymnázium, Malacky (Jakub Kopiar, Richard Ján Janotka)

Text, foto: Petr Filip

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok