21. 9. 2012
Dva večery festivalu ZNH patrili mladým talentom

Divadlo na hambálku oficiálne odštartovalo festival Zejdeme sa na hambálku už vo štvrtok.
Štúdio mladých odohralo pre širokú verejnosť bravúrne predstavenie Radúz a Mahuliena. Na študentov sa prišlo pozrieť plné kino. Jeho sálu návštevníci zaplnili do posledného miesta. Nejedného diváka prekvapili skvelé profesionálne výkony mládežníkov, ktorí hru nacvičili pod vedením Beáty Reifovej. Na záver si spolu vychutnali nekončiaci potlesk a standing ovation.

Podobný zážitok ste mohli zažiť aj pri štvrtkovom predstavení Navždy a vždy, s ktorým sa predviedol tanečný a literárno-dramatický odbor ZUŠ. Katarína Trenčanská a Lívia Spustová si pod svoje krídla zobrali talentovaných mladých ľudí, ktorí výborne pobavili divákov. Svedčí o tom aj ďalší standing ovation a neuveriteľne dobrý pocit, ktorý panoval v Kultúrním domečku počas predstavenia i po ňom.

V úvode riaditeľka MCK Jana Zetková úprimne poďakovala dlhoročnej bývalej pedagogičke Nadežde Tučkovej, ktorá je v Malackách takpovediac divadelnou mamou. Pripravovala všetkých pedagógov, ktorí sa dnes v Malackách venujú ďalším divadelným generáciám. Už dnes a ďalšie dni až do pondelka 24. septembra pre vás organizátori festivalu prichystali bohatú nádielku predstavení. Kompletný program nájdete na www.malacky.sk, ale aj  www.divadlonahambalku.sk.
 
Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok