Od 10. 5. je na Družstevnej ulici v Malackách nainštalovaná kamera, ktorá sníma verejné priestranstvo. O jej využití rozhodol na ostatnej návšteve Malaciek minister vnútra D. Lipšic s cieľom eliminovať protiprávne konanie niektorých obyvateľov žijúcich na tejto ulici. „Ak po určitom čase na základe vykonaných analýz zistíme, že k protiprávnemu konaniu na tomto mieste nedochádza, pristúpime k demontáži tejto kamery,“ uviedla hovorkyňa KR PZ T. Kurucová.
Očakáva sa, že kamera prispeje k zníženiu protiprávneho konania. Ak sa však vyskytne, bude možné páchateľov okamžite identifikovať. Miesto je monitorované kamerovým systémom nepretržite a monitoring vykonávajú policajti v Obvodnom oddelení PZ v Malackách. Toto opatrenie prijali obyvatelia Družstevnej ulice bez výhrad a proti inštalácii kamery nenamietali a zdá sa, že napomáha k zlepšeniu ich občianskeho spolužitia.
„Odo dňa nainštalovania kamerového systému sme nezaznamenali na tejto ulici výtržnosti, čo nás teší, situáciu však budeme naďalej prostredníctvom kamerového systému, ako aj zvýšeným výkonom hliadkovej a obchôdzkovej služby monitorovať a robiť všetky kroky k tomu, aby sme prípadné protiprávne konanie eliminovali,“ povedala T. Kurucová.
T. Búbelová
Prerušenie distribúcie elektriny v pondelok na Továrenskej
Západoslovenská distribučná, a.s. informuje, že dňa 29. júna (pondelok) bude na ulici Továrenská…
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…