10. 12. 2013
Druhá adventná nedeľa za nami

Horí druhá sviečka na adventnom venci, a to je neklamným znakom, že Vianoce sa naozaj blížia. Uplynulú nedeľu opäť ožil Zámocký park, keďže tu zakotvilo podujatie Adventné Malacky 2013.

V rámci programu druhej adventnej nedele sa predstavili deti z Detského centra Happyland, folklórny súbor Margaretka, Nitrianska heligónka, ktorá nám priniesla opätovné milé stretnutie s jednou z bývalých členiek Divadla na Hambálku – pani Majkou Šamajovou. Tí, čo si ju pamätajú, ju iste radi videli . Divákov sa tu zbehlo neúrekom, a to aj na vystúpenie známej Jadranky. Záverečné vystúpenie Samuela Tomečka prilákalo mladšiu generáciu.

V Malackom kaštieli je od 7. decembra výstava vianočných dekorácií, ktorú si v nedeľu prišlo pozrieť množstvo ľudí. Ozdoby pripravili deti z CVČ, ZUŠ, cirkevnej základnej školy i špeciálnej školy  a pridali sa i nadšenci zo Vstúpte a dámy z Klubu paličkovej čipky, ktorý pôsobí pri CVČ. Výstava bude otvorená každú sobotu a nedeľu až do Vianoc, a to v sobotu od 14.00 do 17.00 h a v nedeľu od 16.00 do 20.00 h.

Pozor, súťaž!
Oddelenie marketingu MsÚ pre vás pripravilo súťaž. Prvých päť záujemcov, ktorí prídu počas tretej adventnej nedele do stánku turisticko-informačnej kancelárie, dostanú kalendár mesta na rok 2014 zadarmo. Tak neváhajte a príďte si najbližšiu nedeľu užiť vianočnú atmosféru.

Program Adventných Malaciek

Viac fotografií z I. a II. adventnej nedele si môžete pozrieť na našom Facebookovom profile.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok