10. 12. 2013
Druhá adventná nedeľa za nami

Horí druhá sviečka na adventnom venci, a to je neklamným znakom, že Vianoce sa naozaj blížia. Uplynulú nedeľu opäť ožil Zámocký park, keďže tu zakotvilo podujatie Adventné Malacky 2013.

V rámci programu druhej adventnej nedele sa predstavili deti z Detského centra Happyland, folklórny súbor Margaretka, Nitrianska heligónka, ktorá nám priniesla opätovné milé stretnutie s jednou z bývalých členiek Divadla na Hambálku – pani Majkou Šamajovou. Tí, čo si ju pamätajú, ju iste radi videli . Divákov sa tu zbehlo neúrekom, a to aj na vystúpenie známej Jadranky. Záverečné vystúpenie Samuela Tomečka prilákalo mladšiu generáciu.

V Malackom kaštieli je od 7. decembra výstava vianočných dekorácií, ktorú si v nedeľu prišlo pozrieť množstvo ľudí. Ozdoby pripravili deti z CVČ, ZUŠ, cirkevnej základnej školy i špeciálnej školy  a pridali sa i nadšenci zo Vstúpte a dámy z Klubu paličkovej čipky, ktorý pôsobí pri CVČ. Výstava bude otvorená každú sobotu a nedeľu až do Vianoc, a to v sobotu od 14.00 do 17.00 h a v nedeľu od 16.00 do 20.00 h.

Pozor, súťaž!
Oddelenie marketingu MsÚ pre vás pripravilo súťaž. Prvých päť záujemcov, ktorí prídu počas tretej adventnej nedele do stánku turisticko-informačnej kancelárie, dostanú kalendár mesta na rok 2014 zadarmo. Tak neváhajte a príďte si najbližšiu nedeľu užiť vianočnú atmosféru.

Program Adventných Malaciek

Viac fotografií z I. a II. adventnej nedele si môžete pozrieť na našom Facebookovom profile.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Kultúra
6. 3. 2026
Podcast MALACKY NAHLAS - 9. diel

Začína sa 61. ročník Malackej hudobnej jari. Čo všetko nás čaká, na čo všetko sa môžeme tešiť?…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Aktuality
5. 3. 2026
Ponuka nebytového priestoru na prenájom

Mesto Malacky oznamuje, že v budove Inkubátora (Bernolákova 5188/1A) je voľný nebytový priestor…

Zobraziť celý článok