17. 8. 2012
Drevené pohľadnice sa páčia

Začiatkom leta si mesto objednalo nový druh reklamných premetov – ručne vyrábané drevené pohľadnice. Keďže išlo o novinku, objednaných bolo na skúšku len niekoľko pohľadníc. Zdá sa však, že drevené pohľadnice majú úspech. Ich zásoby sa míňajú, a preto mesto objednalo ďalšie.

Drevené pohľadnice s motívom kaštieľa a synagógy si môžete kúpiť v Turisticko-informačnej kancelárii (v budove Inkubátora) a  v kaštieli. Cena 1€/ks. V budúcnosti mesto plánuje objednať aj motív mesto-celok.

Drevené pohľadnice vyrába česká firma Toman a Toman. Už od roku 2001 sa venuje ručnej výrobe drevených poštových pohľadníc. Tieto pohľadnice sú radené do zberateľských sérií a sú číslované. To z nich robí atraktívny turistický suvenír a zberateľskú raritu. Drevené pohľadnice vás prevedú po hradoch, zámkoch, historických mestách, jaskyniach a iných známych a niekedy aj do už trochu zabudnutých miest. Zo slovenských pokladov nájdete na drevených pohľadniciach napríklad Šarišský či Spišský hrad, Bojnický zámok, ale aj neďaleký Červený Kameň a Bratislavský hrad.

– mija –

 

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok