17. 8. 2012
Drevené pohľadnice sa páčia

Začiatkom leta si mesto objednalo nový druh reklamných premetov – ručne vyrábané drevené pohľadnice. Keďže išlo o novinku, objednaných bolo na skúšku len niekoľko pohľadníc. Zdá sa však, že drevené pohľadnice majú úspech. Ich zásoby sa míňajú, a preto mesto objednalo ďalšie.

Drevené pohľadnice s motívom kaštieľa a synagógy si môžete kúpiť v Turisticko-informačnej kancelárii (v budove Inkubátora) a  v kaštieli. Cena 1€/ks. V budúcnosti mesto plánuje objednať aj motív mesto-celok.

Drevené pohľadnice vyrába česká firma Toman a Toman. Už od roku 2001 sa venuje ručnej výrobe drevených poštových pohľadníc. Tieto pohľadnice sú radené do zberateľských sérií a sú číslované. To z nich robí atraktívny turistický suvenír a zberateľskú raritu. Drevené pohľadnice vás prevedú po hradoch, zámkoch, historických mestách, jaskyniach a iných známych a niekedy aj do už trochu zabudnutých miest. Zo slovenských pokladov nájdete na drevených pohľadniciach napríklad Šarišský či Spišský hrad, Bojnický zámok, ale aj neďaleký Červený Kameň a Bratislavský hrad.

– mija –

 

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok