17. 8. 2012
Drevené pohľadnice sa páčia

Začiatkom leta si mesto objednalo nový druh reklamných premetov – ručne vyrábané drevené pohľadnice. Keďže išlo o novinku, objednaných bolo na skúšku len niekoľko pohľadníc. Zdá sa však, že drevené pohľadnice majú úspech. Ich zásoby sa míňajú, a preto mesto objednalo ďalšie.

Drevené pohľadnice s motívom kaštieľa a synagógy si môžete kúpiť v Turisticko-informačnej kancelárii (v budove Inkubátora) a  v kaštieli. Cena 1€/ks. V budúcnosti mesto plánuje objednať aj motív mesto-celok.

Drevené pohľadnice vyrába česká firma Toman a Toman. Už od roku 2001 sa venuje ručnej výrobe drevených poštových pohľadníc. Tieto pohľadnice sú radené do zberateľských sérií a sú číslované. To z nich robí atraktívny turistický suvenír a zberateľskú raritu. Drevené pohľadnice vás prevedú po hradoch, zámkoch, historických mestách, jaskyniach a iných známych a niekedy aj do už trochu zabudnutých miest. Zo slovenských pokladov nájdete na drevených pohľadniciach napríklad Šarišský či Spišský hrad, Bojnický zámok, ale aj neďaleký Červený Kameň a Bratislavský hrad.

– mija –

 

Ďalšie
Šport
História
20. 11. 2025
Spomienkové stretnutie po polstoročí

Onedlho to už bude 50 rokov od úžasného úspechu malackého futbalu. Družstvo dorastencov postúpilo…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
20. 11. 2025
Materská škola hľadá učiteľku/učiteľa

Materská škola Malacky hľadá zamestnanca na pracovnú pozíciu s názvom: učiteľ/ka materskej školy. …

Zobraziť celý článok