11. 10. 2013
Dostávate Malacký hlas do schránok?

Malacký hlas patrí k nášmu mestu už takmer tak prirodzene ako niektoré pamiatky, bez ktorých by maše mesto nebolo také, aké je. Niežeby bol taký starý, ale jeho dvojtýždňovú periodicitu, farebnosť a donášku do schránok zdarma vnímame tak samozrejme ako ranný pozdrav od najbližších. Vôbec sa nezamýšľame nad tým, koľko úsilia a peňazí to stojí. Práve v týchto dňoch sa do všetkých malackých domácností dostáva jeho čerstvé osemnáste tohtoročné číslo, ktoré vyšlo vo štvrtok 10. októbra.

Vydávaním Malackého hlasu si mesto a jeho samospráva plní svoju oznamovaciu funkciu voči obyvateľom, prináša dôležité informácie a pestuje v nich pocit lokálnej spolupatričnosti. Napriek iným, novším mediálnym prostriedkom papierové noviny sú vždy žiadané a nie je nad to, keď si z nich môžete sem-tam aj nejaký článok vystrihnúť či odložiť, však? Mnohí si spomínajú, že pred rokom 2005 netrpezlivo čakali na termín vychádzania svojich novín a v uliciach mesta striehli na kolportérov, od ktorých si kupovali vtedy ešte mesačník za päť korún. Mesto Malacky v roku 2005 vyčlenilo prostriedky z mestského rozpočtu a odvtedy zaň Malačania nemusia platiť. Za Malacký hlas však nielenže neplatíme, ale aby sa k nám dostal, nemusíme z domu ani nos vystrčiť.  Vyberieme si ho jednoducho z poštovej schránky. Je to však naozaj tak?

Z času na čas sa k nám dostanú chýry o tom, že niekomu Malacký hlas nechodí, niekde ho nedostanú do schránky, ale distribútor ho len položí na radiátor vo vestibule bytovky. Pri dnešnom životnom tempe si človek ani neuvedomí, ako letí čas, a tak si možno ani nevšimnete, že ste svoje noviny vlastne vôbec nedostali. Výroba periodika nie je lacná záležitosť a mesto mesačne na grafiku, tlač a distribúciu novín vynakladá sumu okolo 1 100 eur.

Malacký hlas je tu pre vás a bez vašej pomoci sa nedozvieme, či sa do vašich domácností dostane tak, ako to má byť. Vieme, že keď náhodou noviny neprídu za vami domov, prídete si po ne na mestský úrad, kde si ich vždy môžete zobrať na recepcii, v klientskom centre, alebo vyžiadať priamo v redakcii. Váš hlad po informáciách je uspokojený, no pre nás je dôležité vedieť, že sa niekde deje chyba. Preto vás prosíme, ak nedostávate Malacký hlas, nahláste to v redakcii e-mailom (media@malacky.sk), telefonicky (tel.: 034/79 66 174, 034/79 66 173) alebo písomne v podateľni MsÚ. Uveďte svoje meno, adresu a kontakt, kde si neskôr môžeme overiť, či sa udiala náprava. Malacký hlas pripravujeme pre vás, milí čitatelia, a neuspokojí nás, že je dostupný na internete.


T. Búbelová   

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok