17. 10. 2023
Dorastenci patria medzi slovenskú špičku

Atletický klub AC Malacky dosiahol výborný výsledok v kolektívnej súťaži. 12-členný tím chlapcov obsadil vo finále slovenskej dorasteneckej ligy 2. miesto. Vyhrali dorastenci AC Nové Zámky, avšak o ich víťazstve o 14 bodov pred Malačanmi rozhodli až  záverečné štafety, do ktorých naši nenastúpili.  „My sme však spokojní aj s druhým miestom, pretože naši atléti ukázali,  že patria medzi slovenskú špičku,“ zhodnotil klub AC Malacky na svojom facebookovom profile.

            Oporou nášho tímu bol Teo Volek, ktorý zvíťazil až v troch behoch, na 100 m (11,10 s), na 200 m (22,45 s) a na 400 m (51,58 s). Na dvojstovke sa dokonca priblížil na 5 stotín sekundy  k limitu na budúcoročné majstrovstvá Európy do 17 rokov.

            Výborne si viedol aj Adam Boškovič, keď  zvíťazil v skoku do diaľky (621 cm) a na 400 m prekážok (1:01 min.) Okrem toho bol druhý na 100 m prekážok (15,43 s).

            Tretí najvyšší počet bodov priniesol Eric Houndjo, víťaz trojskoku (12,14 m) a dvakrát tretí – 100 m prekážok (15,54 s) a v skoku do diaľky (557 cm).

            AC Malacky reprezentovali: Teodor Volek, Adam Boškovič, Eric Houndjo, Matej Brezina, Filip Kožuch, Matúš Nehyba, Martin Šnegoň, Alex Houndjo, Adam Gašpar, Tomáš Sámel, Viliam Pikna a Daniel Šelc. K dosiahnutým výsledkom im blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

            Tešíme sa na budúcu sezónu, kde budú mať chlapci výzvy aj medzinárodného charakteru. V Banskej Bystrici sa o rok budú konať ME do 17 rokov, kde by nemal chýbať Teo Volek. O limit možno zabojujú aj ďalší, najbližšie k tomu má Adam Boškovič vo viacboji. V polovici októbra sa začína príprava. Už halová sezóna, ktorá sa začne v januári, ukáže, ako na tom naši budú. Držíme im palce!

Text: AC Malacky/-mb-, foto: Slovenský atletický zväz

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok