24. 2. 2009
Doprava v Malackách sa komplikuje

Desaťmetrový úsek pravej časti mostu – nadjazdu v Malackách na ceste II/503 v smere z mesta na Bratislavu je uzatvorený. Príčinou je vytvorenie diery s priemerom asi tridsať cm vo vozovke mostného objektu.

„Prosíme účastníkov premávky o trpezlivosť pri prejazde týmto úsekom.“ Ing. Gabriela Reháková, vedúca oddelenia dopravy a stavebného poriadku Mestského úradu: „V priebehu dnešného dňa mieru poškodenia mostu posúdia zástupcovia Regionálnych ciest, ktoré sú správcom komunikácie, Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava – okolie. Cestné teleso je obnažené až po armovacie železá. Limitujúce pre rozhodnutie o prípadnom uzatvorení mostu bude stanovisko statika.“

Bratislavský samosprávny kraj, ktorý je vlastníkom komunikácie, v tomto roku plánuje komplexnú rekonštrukciu mostu.  Je predpoklad, že poškodenie vozovky rekonštrukciu urýchli. Mesto Malacky požiadalo Železnice SR o sprejazdnenie v súčasnosti nefunkčných železničných priecestí na Vajanského a Kollárovej ulici. Rekonštrukcia mostu na ceste II/503, ktorý je priamym spojením Malaciek s diaľnicou D II, vážnym spôsobom ochromí už teraz preťaženú dopravu v meste.

Dopravnú situáciu komplikuje aj fakt, že Slovenská správa ciest začína s rekonštrukciu ďalšieho mostného telesa pri rekreačnej oblasti Vampíl. Most, ktorý je vstupom do mesta po ceste I/2, tzv. starej bratislavskej ceste, je tiež v havarijnom stave. V tejto súvislosti mesto na dva týždne uzatvorilo časť Továrenskej ulice. Pripravuje ju na využitie ako obchádzkovú trasu počas rekonštrukcie. Rekonštrukcia mostu na Vampíle sa uskutoční v mesiacoch marec až júl.  

I. Potočňáková

Foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok