18. 6. 2020
Dokončujú sa ďalšie investičné projekty

Ani obmedzenia v súvislosti s koronavírusom nezastavili investičné projekty mesta. V týchto dňoch sa preberá zrekonštruovaná Hlboká a začína sa výstavba parkoviska na Bernolákovej. Okrem toho sa pripravuje rekonštrukcia ulice Jozefa Kubinu, výstavba cyklotrasy a detských jaslí.  Dokončila sa aj obnova lokality okolo Betánie na Juhu a tesne pred finišom sú projekty v materskej a základnej škole na Záhoráckej.

MŠ Záhorácka
Materská škola čoskoro dostane novú triedu pre 20 detí. Vznikla prestavbou starých šatní základnej školy na Záhoráckej ulici.  Stavebné práce sa už skončili, momentálne sa priestory herne a spálne zariaďujú nábytkom.

ZŠ Záhorácka
Po nedávno odovzdanom zrevitalizovanom átriu sa končí rekonštrukcia vstupného vestibulu. Priestor je v porovnaní s  minulosťou svetlejší a modernejší. Postupne by sa mali obnoviť všetky chodby v rozsiahlej budove školy a plánuje sa aj modernizácia kuchyne. Školu tento rok čaká ešte rekonštrukcia odborných učební.

Sídlisko Juh
Opravené cesty, chodníky a parkoviská, k tomu nové parkovacie miesta – tak vyzerá po polročnej rekonštrukcii lokalita okolo Betánie, teda ulice D. Skuteckého a Michala Tillnera na sídlisku Juh. Vďaka novému značeniu pozdĺžneho parkovania by sa mali vyriešiť problémy s autami, pretože na niektorých miestach sa doteraz parkovalo nielen chaoticky, ale aj v rozpore so zákonom. Ulica Michala Tillnera má nový asfaltový povrch a nový chodník. Časť tejto ulice pri Štúrovej sa na návrh poslanca Štefana Hrončeka zmenila z jednosmernej na obojsmernú. Veríme, že tieto zmeny obyvatelia Juhu privítali. 

Text: -lp-/LPM, foto: -otano-/-jr-
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok